fbpx

На Прикарпатті пропонують створити умови для фізіологічної реабілітації бійців

Здоров'я 14:01, 06.04, 2016

На Прикарпатті є кілька волонтерських ініціатив, які допомагають учасникам бойових дій пройти психологічну реабілітацію, проте відсутні жодні умови для фізіологічної реабілітації військових.

Про це сьогодні заявив голова ГО "Обласна спілка учасників АТО" Андрій Долик на спільному засіданні постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики та з питань захисту прав учасників та ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей.

"В нашій області реабілітації тілесної немає взагалі. Психологічною реабілітацією займається три волонтерські групи", – зазначив Андрій Долик.

Він наголосив, що все, що входить у поняття "реабілітація", у нас в області базується лише на волонтерських засадах.  На цих же засадах є одиничні випадки і фізіологічної реабілітації.

"Тілесна реабілітація є десь частково в районах – пробують щось робити у Городенці, є "Черче". Ми маємо великий потужний курорт "Черче", який може проводити реабітацію хлопців, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом. Ми його не використовуємо,  додав Долик. – Районні лікарі у своїх районних лікарнях на волонтерських засадах роблять маленьку долю тілесної реабілітації".

Він акцентував, що при майбутній реорганізації госпіталю в Коломиї потрібно зосередити увагу і на можливостях фізіологічної реабілітації пацієнтів.

Як повідомляв КУРС, на сьогоднішньому засіданні комісій обговорили питання поточного стану та перспектив "Івано-Франківського обласного госпіталю ветеранів війни" у Коломиї.

За підсумками засідання голова обласної ради Олександр Сич запропонував розробити концепцію розвитку реабілітаційного напрямку не лише на базі майбутнього військового госпіталю, а й по закладах області загалом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: