fbpx

На Прикарпатті проводиться обласний конкурс молодих акторів

Культура 15:28, 01.12, 2014

В Івано-Франківську розпочався III відкритий обласний конкурс молодих акторів імені Оксани Затварської, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

У приміщенні обласної філармонії на мистецький захід зібралася творча студентська молодь не лише з Прикарпаття, а й Києва, Львова, Волині, Запоріжжя, Тернополя. Загалом понад 70 учасників, які шанують театральне мистецтво та Шевченкове слово, завітали на конкурс.

На його початку глядачам та журі запропонували послухати музично-літературну композицію "Шевченко розбудив Майдан" у виконанні акторів поетичного театру Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Поезія Кобзаря ставала джерелом сили для тих, хто ще зовсім недавно вийшов на українські Майдани, переконані постановники композиції, вона закликала не до бою, а відстоювання справедливості як однієї з найвищих суспільних цінностей. Актуальність написаного Шевченком підкреслять поезії та уривки поем, які звучатимуть на конкурсі. Серед них – "Холодний Яр", "І мертвим, і живим", "Розрита могила", "Гайдамаки", "І правди на землі немає…", "Реве та стогне Дніпр широкий", "В казематі", "Наймичка", "Кавказ". У програмі також поезії Вільяма Шекспіра, Лесі Українки, Ліни Костенко, Бориса Олійника, Юрія Іздрика та інших.

"Те, про що писано у багатьох пророчих віршах Тараса Шевченка, Івана Франка, ми переживаємо сьогодні, − зауважив, вітаючи учасників і гостей конкурсу, начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак. − Місія театрального мистецтва − оновлювати землю, душу людини. Від нас на виставах людина отримує емоції, обмінюючись ними з акторами. В цьому є велика магія театрального мистецтва".

Довідково

Оксана Затварська − заслужена артистка України, уродженка с. Яблунів Косівського району. Зіграла понад 150 театральних ролей. Виступала на сценах обласного Станіславського муздрамтеатру ім. І. Франка, Коломийського пересувного українського драматичного театру ім. Я. Галана (1944-1962 роки), Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. І. Франка (1962-1977 роки).

16 вересня цього року Оксана Затварська відійшла у Вічність. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: