fbpx

На Прикарпатті за 2 мільйони гривень придбали установку для спалення медичних відходів

Здоров'я 10:01, 06.11, 2015

На сьогодні питання утилізації медичних відходів перебуває на контролі в багатьох державних установах Івано-Франківської області.

Кількість і склад відходів, які утворюються у лікувально-профілактичних закладах, коливаються залежно від медичного закладу, від системи управління відходами, від рівня екологічної свідомості персоналу і суспільства загалом. Медичні відходи, що залишаються від діяльності лікувально-профілактичних установ, повинні бути правильно і безпечно утилізовані, інакше ця екологічна проблема розростеться до величезних масштабів. Під ударом будуть не лише здоров’я і життя людей, але й стан навколишнього середовища.

"Утилізація медичних відходів є одним із важливих питань для всіх лікувально- профілактичних установ нашої країни. Питання про захист навколишнього середовища може бути розв'язане тільки в тому випадку, якщо вирішиться проблема знешкодження медичних відходів. Під час роботи з медичними відходами слід суворо дотримуватися санітарних норм і правил. Існують ефективні методи їх утилізації та обробки (спалювання, хімічна дезінфекція, термічна обробка). Зараз кожний лікувально-профілактичний заклад вже має свою специфіку і має право застосовувати один з цих методів, дозволених санітарними нормами", – розповів керівник Управління екології та природних ресурсів Ріяфет Гасимов. 

За його словами, за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища придбано інсинератор "Мюллер" моделі СР.50 М, вартістю понад 2 млн гривень, який призначений для спалювання органічних твердих відходів (середня питома теплота згорання відходів 3500 ккал/кг) методом високотемпературного піролітичного спалювання при температурі до 850°С в камері піролізу, з подальшим допалюванням піролізних газів при t° 1100-1250°С в другій камері.

Продуктивність інсинератора – 50-60 кг/годину, тривалість робочого часу 8-12 година/день при середній калорійності відходів 3500 ккал/кг. Інсинератор "Мюллер" моделі С.Р.50 М призначений для знищення будь-якого виду органічних відходів, що згорають: небезпечних медичних усіх видів (за винятком радіоактивних), небезпечних біологічних відходів ветеринарії, тваринництва, птахівництва, м’ясопереробної промисловості, боєнь, прострочених фармацевтичних препаратів і відходів фармацевтичної промисловості, стійких органічних забрудників, непридатних і заборонених пестицидів.

Таке обладнання є необхідним для Прикарпаття, адже на території Івано-Франківської області протягом року утворюється близько 50 тонн медичних відходів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: