fbpx

На Прикарпатті припиняють роботу гірські рятувальники.

Суспільство 07:54, 28.07, 2017

З середини вересня за наказом ДСНС припиняють свою діяльність гірські рятувальники.

Про це йдеться у заяві рятувальників, яку вони оприлюднили у Фейсбуціі.

"Раніше ми всі були цивільними, вільнонайманими працівниками. Ми, люди, які раніше були пішохідниками, альпіністами, спелеологами, водниками, старалися завжди якнайефективніше проводити пошукові та рятувальні роботи. Ми старалися думати, як туристи чи грибники, які заблукали, щоб знайти їх. Якнайшвидше надати допомогу людині, котра зламала чи вивихнула ногу.

З вересня нову частину, яка називатиметься спеціалізованою пошуково-рятувальною, очолить пожежник-підполковник. Посаду заступника частини – майор, начальників груп – капітани. Професіонали, які, замість професійного гасіння пожеж, будуть створювати загрозу для безпеки туристів тим, що усунуть від керівництва гірських рятувальників, які віддали цій справі більшу частину свого життя. Люди, котрі не мають найменшої кваліфікації рятування в горах чи в лісі.

Ми, гірські рятувальники Івано-Франківської області, просимо у Вас допомоги у поширенні цієї інформації у колах туристів. Приймаємо співчуття. Бережіть себе!" – йдеться в заяві.

Як пояснили КУРСу в обласному управлінні ДСНС, відбувається реформування рятувальної служби. Відтак усі посади вільнонайманих працівників замінять працівники атестовані, тобто ті, що мають звання відповідної служби.

Вільнонайманим працівникам, які власне і складають наразі службу гірських рятувальників, – в ній працювали переважно альпіністи,  запропонують пройти атестацію і офіційно стати працівниками пожежно-рятувальної служби.  

"Багато людей не зможуть пройти атестацію через старший вік",  прокоментували в прес-службі ДСНС. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: