fbpx

На Прикарпатті реалізовують перші в Україні договори про співробітництво територіальних громад, – Дерев’янко

Суспільство 12:53, 12.05, 2015

Громади Надвірнянського району після зустрічі з народним депутатом України від партії "ВОЛЯ" Юрієм Дерев’янком через органи місцевого самоврядування уклали договори про співробітництво територіальних громад. Вони передбачають реалізацію семи проектів для вирішення нагальних проблем району. Договори подані в Мінрегіонбуд для реєстрації.

"Сьогодні громади, завдяки Закону України "Про співробітництво територіальних громад", отримали механізм для об’єднання зусиль та ресурсів з метою вирішення проблем, які стосуються кількох населених пунктів, – наголосив Юрій Дерев’янко. – Громади можуть спільно подавати проекти, які реалізовуватимуть за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. За позицією Мінрегіондуду, проекти співробітництва територіальних громад є пріоритетними та матимуть перевагу при відборі для фінансування".

Громади здійснюють співфінансування реалізації проектів в розмірі не менше 10% від необхідної суми.

Одним із таких проектів є "Нове будівництво полігону ТПВ і сміттєсортувальної лінії в урочищі "Чобіток" в м. Надвірна Івано-Франківської області".

Необхідність будівництва полігону ТПВ і сміттєсортувальної лінії в урочищі "Чобіток" пов’язана із завершенням експлуатації існуючого полігону, розміщеного в с. Пнів Надвірнянського району. 

Відсутність полігону твердих побутових відходів призводить до засмічення лісів, річок, придорожніх смуг, що негативно впливає на навколишнє природне середовище, на умови проживання населення та зменшує привабливість краю для розвитку туристично-рекреаційної сфери.

Будівництво полігону вирішить питання санітарного стану 31 населеного пункту району.

Не менш важливим для громад чотирьох сіл Надвірнянщини є завершення будівництва газопроводу "Надвірна – Ланчин". Ними укладено договір про співробітництво та буде подано відповідний проект для фінансування з Фонду регіонального розвитку.

Юрій Дерев’янко для вирішення цього питання неодноразово звертався з депутатськими зверненнями та запитами до Кабінету Міністрів України та до Івано-Франківської ОДА, за результатами розгляду яких та завдяки активній позиції громад, частину коштів було виділено з обласного бюджету.

"Села технічно готові для підключення та споживання газу, а тому сьогодні є нагальна потреба у завершенні будівництва газопроводу, за допомогою якого можна буде газифікувати ще більше населених пунктів у районі",  переконаний нардеп.

Ще 13 громад району і міста Надвірна уклали договори про співробітництво щодо реалізації проектів ремонту доріг Надвірна – Бистриця, Яблунів – Делятин і Тлумач – Лісна Тарновиця.

Не менш важливим є будівництво нових дамб на гірській річці Бистриця Надвірнянська. Такі ж договори укладено, щоб реалізувати проект відновлення старої берегоукріплюючої конструкції та зведення дамби с. Фитьків.

Так само у Надвірній на базі спортивної школи за проектом є намір збудувати перший басейн для дітей.

Партія "ВОЛЯ" здійснює юридичний супровід щодо підготовки договорів про співробітництво територіальних громад та проектів регіонального розвитку, які можуть реалізуватися за рахунок державних коштів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: