fbpx

На Прикарпатті розроблять програму заходів з відзначення 200-річчя від дня народження М. Вербицького

Суспільство 18:43, 14.01, 2015

Президент України Петро Порошенко підписав Указ "Про відзначення 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького та 150-ї річниці першого публічного виконання національного гімну".

Згідно з документом у плані заходів з нагоди відзначення передбачатиметься проведення урочистостей, тематичних культурно-мистецьких акцій, науково-практичних конференцій, круглих столів, семінарів із вивчення і популяризації творчої спадщини Михайла Вербицького та історії створення національного гімну. На державному рівні працюватимуть над підготовкою ювілейного друкованого видання про історію створення Державного Гімну України, життєвого шляху його авторів, випуском нотних видань Михайла Вербицького, а також його музичної спадщини на компакт-дисках, карбуванням та введенням в обіг ювілейної монети, поштової марки і конверта.

Обласним державним адміністраціям доручено забезпечити проведення регіональних заходів, повідомили КУРСу в Івано-Франківській ОДА.

Довідково

Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик, громадський діяч, автор гімну України "Ще не вмерла Україна". Створив чимало літургійних композицій, написав музику до більш ніж 20 вистав. Михайло Вербицький  автор кантати "Заповіт" на слова Тараса Шевченка. Цей музичний твір призначений для хорового виконання. Кантата вперше прозвучала на Шевченківському концерті у Львові у 1868 році.

В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю та писав статті. Помер у селі Млинах (тепер на території Підкарпатського воєводства Польщі).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: