fbpx

На Прикарпатті розробляють нову програму розвитку книговидання

Культура 10:19, 18.12, 2014

Директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ігор Дебенко заявив про нові проекти, які популяризуватимуть українську книгу у 2015 році, за підсумками засідання робочої групи ОДА зі сприяння розвитку книговидання та книгорозповсюдження, що відбулася за участі керівництва області, письменників та видавців області.

"Відсутність системного підходу в розвитку національного книговидання та переважно декларативні ініціативи призвели у підсумку до ситуації, коли українська книга поставлена на межу виживання. Наслідки цього, зокрема у ціннісному аспекті, красномовно спостерігаємо сьогодні в масштабах країни. Лише останнім часом прослідковуються окремі намагання змінити стан справ в галузі", – відзначив Ігор Дебенко, повідомили КУРСу в Івано-Франківській ОДА.

Свідченням цього можна вважати зареєстрований у парламенті законопроект №1316 "Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підтримки вітчизняної видавничої діяльності)", яким пропонується звільнити від оподаткування прибуток видавництв, видавничих організацій, підприємств поліграфії, розповсюджувачів книжкової продукції, отриманий ними від діяльності з виготовлення на території України книжкової продукції та розповсюдження книжкової продукції, виробленої в Україні, крім продукції еротичного характеру. Крім того, 2 листопада набув чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про видавничу справу", яким серед іншого скасовано реєстраційний збір за внесення до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.

"Безумовно, це лише перші кроки. За час діяльності робочої групи нами було напрацьовано та направлено у вищі органи державної влади цілий ряд пропозицій в напрямку розвитку вітчизняного книговидання. Подекуди досі очікуємо на відповідь… Куди більші можливості для реалізації маємо на регіональному рівні. Саме зараз розпочинаємо працювати над новою програмою розвитку книговидання в області, термін дії якої закінчується у 2015 році. Відтак, сподіваємось на діалог, активність та предметні пропозиції громадськості, видавців, книгорозповсюджувачів та письменників", – зауважив управлінець.

Яскравими прикладами такої співпраці вже стало проведення на тернах області ініційованої департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю благодійно-просвітницької акції "Книжкові мости єднають серця", за результатами якої було зібрано та відправлено в бібліотеки Луганської та Донецької областей понад 9 тисяч українських книжок, а також презентації сучасної української книжкової продукції місцевих видавництв та авторів "Сторінками української книги", що відбулася у фортечній галереї "Бастіон" з нагоди Дня української мови та писемності.

У 2015 році, як було відзначено під час засідання, облдержадміністрація планує зініціювати та сприяти проведенню нових акцій і заходів, спрямованих на підтримку книговидання, популяризацію сучасної української книги та читання в області.

Одним із прикладів таких акцій, за словами голови Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України Євгена Барана, могло б стати спільне проведення в області фестивалю української прози  "Київська Русь".

Учасники засідання підтримали також ідею проведення видавничо-літературного свята в рамках відзначення Дня міста Івано-Франківська. Окрім того, з нагоди VІ сесії Патріаршого Собору УГКЦ в області планується проведення презентації сучасної духовної літератури.

"Проведення заходів такого характеру, як сподіваємось, не лише стане хорошою промоцією сучасної української літератури, викличе чималий інтерес серед громадськості, але й сприятиме розвитку місцевих видавництв та книгорозповсюджувачів", – зауважив Ігор Дебенко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: