fbpx

На Прикарпатті селяни затримали водія вантажівки за борги

Суспільство 12:47, 06.02, 2015

Жителі села Верхній Струтинь Рожнятівського району, що на Прикарпатті, вже три доби блокують вантажівку з торфом разом із водієм.

Селяни переконують, що підприємець, який займає землі з родовищем, заборгував їм орендну плату, пишуть Подробности.

Три доби у вантажівці з торфом. Володимир  водій і бранець. На Прикарпаття приїхав кілька днів тому. Його найняли перевезти добрива з Верхнього Струтиня до Одеси. Та зробити цього не може – люди заблокували виїзд із родовища.

"Робота зірвалась. Я чекаю, а я мав заробляти гроші, я тут стою. Люди не ображають, все добре", – розповідає водій вантажівки Володимир.

А ще селяни його годують домашніми харчами тричі на день. І чергують перед воротами. Пояснюють – це вимушений крок. Підприємець, який орендує торфовище, виплачує їм копійки, у прямому сенсі.

"Тут 1 метр квадратний  2 копійки в рік. На 17 років уклали договір без проміжної оцінки майна. Ну, звичайно, інфляція, ціни міняються на торф, на все міняються, а тут на 17 років без змін вартості", – сільський активіст Мар'ян Бігун.

До того ж місцеві жителі дізналися, що договір оренди, який укладав підприємець, вже не дійсний.

"В минулому році ми повернулися до проекту формування 98-го року, який затвердила обласна рада, і ця територія вийшла за межі населеного пункту. Якщо територія за межами населеного пункту, то договір не є дійсним", – начальник відділу Держземагентства Рожнятівського району Петро Сім'янчук.

Це підприємство, спершу як державне, тепер як акціонерна компанія, видобуває торф у Верхньому Струтині вже 20 років. Його директор запевняє: селянам все виплатив. І вимагає, щоб вони відпустили вантажівку з копалинами.

"Вся ця сировина була добута ще до кінця жовтня місяця минулого 2014 року, за яку сплачено державі – є такий податок, як за надра", – пояснює директор ПАК "Івано-Франківськторф" Василь Дмитрів.

Та люди відпускати машину просто так не збираються. Пропонують компроміс: продати торф і виплатити їм заборговане.

"Збираємось відпустити тоді, коли він гроші, за які продає цю фуру, будуть перераховані за рахунок тих боргів, які він має на даний час",  розповідає депутат сільради Богдан Бігун.

Розсудити сторони конфлікту мають правоохоронці. А доки вони з'ясовують всі обставини, водій Володимир і далі змушений жити у фурі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: