fbpx

На Прикарпатті сотня місцевих рад подали проекти та програми розвитку місцевого самоврядування на обласний конкурс

Суспільство 10:30, 20.09, 2017

До участі у восьмому Обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування подано 135 проектів від 100 місцевих рад Прикарпаття на суму 63,1 мільйона гривень.

Про це розповів начальник відділу з питань міжнародних зв’язків, інвестицій та проектної діяльності виконавчого апарату обласної ради Юрій Цимбалюк під час засідання Координаційної ради програми розвитку місцевого самоврядування. Прийом проектів тривав з 1 квітня по 31 серпня 2017 року, пише прес-служба облради.

Особливістю восьмого Конкурсу було те, що проекти розроблялися за чотирма пріоритетними напрямками: стимулювання залучення інвестицій, підвищення туристично-рекреаційного потенціалу, збільшення доданої вартості сільськогосподарської продукції, розвиток сільських територій та периферії навколо малих міст. Разом з цим, з попередніх конкурсів залишились такі пріоритетні напрямки, як будівництво (реконструкція, капітальний ремонт) систем водопостачання та розвиток пожежно-рятувальних підрозділів добровільної пожежної охорони. 

Як відзначив Юрій Цимбалюк, найбільше проектів подано Тлумацьким (20), Долинським (16) та Надвірнянським (15) районами. Найактивніше себе проявили Тлумацька міська рада об’єднаної територіальної громади Тлумацького району, яка подала 7 проектів, Олешанська сільська рада об’єднаної територіальної громади Тлумацького району – 6 проектів та Надвірнянська міська рада – 5 проектів.

Оцінювати проекти буде експертна комісія, опісля Рада Конкурсу рекомендуватиме голові обласної ради визначити переможців.

На визначення найкращих проектів впливатиме виконання місцевими радами попередніх проектів. Так, зі 133 проектів-переможців сьомого обласного конкурсу на даний час виконано лише 6 проектів, 45 – виконано, але не здано звіт, щодо 71 проекту ведуться роботи. Ще щодо семи проектів є проблеми з фінансуванням, а щодо чотирьох – роботи взагалі не розпочиналися. Завершити реалізацію проектів місцеві ради мають до кінця жовтня.

Згідно з Положенням про Конкурс, органи місцевого самоврядування, які не виконали проект, не будуть допускатися до участі у наступному конкурсі.

Серед причин невиконання проектів подекуди є відсутність співфінансування з районного бюджету. Гострою ця проблема є в Тлумацькому і Городенківському районах.

"До прикладу, Топорівська сільська рада Городенківського району виконала роботи, передбачені проектом, однак співфінансування з районного бюджету не отримала. Городенківська міська рада виконала роботи з проекту на 60 відсотків, але не отримала співфінансування з районного бюджету", – підкреслив голова обласної ради Олександр Сич.

Керівник депутатського корпусу додав, що до таких районів треба вживати санкцій, аби це не набуло системного характеру.

"Якщо вже район взяв на себе зобов’язання сприяти реалізації того чи іншого проекту, то він має це робити",  наголосив Олександр Сич.

"Відсутність співфінансування з районного бюджету буде негативно впливати на визначення переможців з числа органів місцевого самоврядування відповідного району",  запропонував перший заступник голови обласної ради Василь Гладій.

Координаційна рада підтримала пропозицію про вжиття санкцій та вирішила спрямувати листи на районні ради з повідомленням про наслідки, які наступлять у разі невиконання ними фінансових зобов’язань щоо реалізації проектів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: