fbpx

На Прикарпатті створили громадську антикорупційну комісію

Суспільство 17:26, 20.04, 2015

Ініціатива об'єднала громадських активістів, журналістів та небайдужих прикарпатців.

Сьогодні в Urban Space 100 ініціативна група прикарпатців оголосила про створення Громадської антикорупційної комісії.

Назва – наразі умовна. Як саме назватися, громадські активісти, серед яких були представники районів області, та журналісти визначаться на наступному зібранні. Такі відбуватимуться щопонеділка о 12.00.

Головне, що засновники громадської комісії мають спільний намір з’ясувати, як платять податки найбільші підприємства Прикарпаття. Куди надходять, як розподіляються і витрачаються ці кошти. Скільки з них потрапляє до бюджетів місцевих громад, на території яких працюють і ресурси яких використовують підприємства.

Йдеться не тільки про промислові, а й про сільськогосподарські та туристичні бізнеси, а також про забудовників.

Серед великих підприємств області, що їх в першу чергу хочуть перевірити на сплату податків, учасники громадської комісії назвали ПАТ “Укрнафта”, ПСП “Оскар”, ТзОВ “Даноша”, ТзОВ “Скорзонера”, ТзОВ “Арсенал-Сіті” (Маодот-І), “Імперово-Фудз”, СП “Тикаферлюкс”, ПАТ “ДТЕК Західенерго”, а також КП “ЄРЦ” у Івано-Франківську.

“Ми керуємося правом громадян України та громадських організацій на участь в управлінні державними справами та здійсненні громадського контролю з метою вивчення, чи вчасно, в повному обсязі і повністю податки від підприємств на Франківщині надходять до місцевих бюджетів області, як справедливо вони розподіляються і чи ефективно використовуються”, – зазначила одна з ініціаторів заснування комісії, активістка Ольга Галабала.

Простіше кажучи, громадська антикорупційна комісія має намір з’ясувати, чи чесно платять податки в місцевий бюджет прикарпатські підприємства, чи не осідає частина з них в кишенях обласних чиновників і посадовців за надання незаконних преференцій і зменшення оподаткування. А також перевірити, чи не розкрадаються кошти з бюджету під виглядом різних “схем” фінансування робіт і проектів.

Факти порушення закону і схеми корупційних оборудок учасники громадської антикорупційної комісії мають намір робити публічним надбанням. Для того, щоби оцінку таким діям давали не лише правоохоронці, а й громадськість.

Склад громадської комісії є відкритим. Ініціатори руху закликають долучатися небайдужих.

Нагадаємо, що 17 квітня депутати Івано-Франківської обласної ради відмовилися створити Тимчасову контрольну комісію щодо сплати податків підприємствами Прикарпаття, що належать олігархам – Ахметову, Суркісу, Коломойському та ін.

Івано-Франківська обласна рада провалила голосування за ініціативу партії “ВОЛЯ” щодо створення Тимчасової контрольної комісії, яка мала би перевіряти повноту сплати податків підприємствами олігархів, облгазами, лісгоспами та бюджетоутворюючими підприємствами області, і надходження цих коштів до місцевих бюджетів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: