fbpx

На Прикарпатті відкрили перший фізкультурно-оздоровчий центр для інвалідів

Здоров'я 18:01, 06.05, 2015

В Івано-Франківську, по вулиці Симоненка, 3-в, відкрили перший в області фізкультурно-оздоровчий центр для людей з обмеженими потребами.

Приміщення з двома залами, загальною площею 140 кв. м у власність міста передала будівельна компанія "ЛМН-Сервіс". А з міського бюджету області було виділено 100 тисяч гривень для закупки необхідного спортивного обладнання. Зали обладнані біговою доріжкою, велотренажером, тенісним столом, матами та іншими тренажерами.

Відкриття фізкультурно-оздоровчого центру розпочали з виконання Гімну, було офіційне перерізання стрічки, співали пісні, Святий отець відправив Службу Божу. Спікерів заходу супроводжувала перекладач для глухонімих. Те, що люди з обмеженими можливостями живуть повноцінним життям, люблять та вміють танцювати, довів танцювальний колектив "Надійка", в якого був дебют саме під час відкриття центру.

В оздоровчому центрі буде створено окремі групи для людей з різними вадами. І за кожною людиною буде закріплений індивідуальний тренер та викладач. Про це розповів тренер-викладач Андрій Кривоніс.

"Це унікальне місце, де люди з особливими потребами можуть займатись спортом та спілкуватись між собою. Тут є всі необхідні умови, щоб люди з особливими потребами займались на тренажерах", – відзначив тренер Андрій.

З інвалідами будуть займатись безкоштовно. Також допомагатимуть пораненим бійцям АТО, які звернуться до центру за допомогою.

"Я радий, що зараз відкриваються такі заклади. Вони необхідні, особливо через події, що зараз відбуваються в країні.  Раніше людям з обмеженими можливостями з Івано-Франківська потрібно було їхати лікуватись кудись в інші області чи у Київ",  відзначив візочник Ярослав Макар.

Начальник відділу молоді та спорту Ростислав Микитюк сказав, що такі заклади необхідно відкривати і в районних центрах, оскільки через війну в країні людей з обмеженими можливостями стає дедалі більше.

Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус відзначив, що такий фізкультурно-оздоровчий центр надзвичайно необхідний для людей з особливими потребами.

"Він стане місцем для їхньої самореалізації та спілкування і не дозволить залишитись на самоті. Окрім того, це чудовий подарунок для цих мешканців Івано-Франківська з нагоди Дня міста",  сказав Анушкевичус.

Він також додав, що незабаром відремонтують автобус, який знаходиться на балансі міського центру соціальних служб, та передадуть його в користування фізкультурно-оздоровчому центру. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: