fbpx

На Прикарпатті відзначать Рік митрополита Андрея Шептицького

Суспільство 14:37, 25.01, 2015

Митрополит Володимир Війтишин спільно з головою ОДА Олегом Гончаруком та ректором Івано-Франківської Духовної Семінарії і секретарем Собру УГКЦ 2015 дали прес-конфернцію про відзначення в Івано-Франківській архієпархії УГКЦ 150-го ювілею від Дня народження митрополита Андрея Шептицького.

Перелік заходів, запропонованих спеціально створеною робочою групою за участю представників духовенства, влади та громадськості, відображено у розпорядженні, підписаному головою облдержадміністрації напередодні, повідомляє прес-служба архієпархії.

Найважливіші серед них, за словами Олега Гончарука, проща до Зарваниці, яку заплановано провести у травні, та Патріарша проща до Крилоса (в серпні). Також передбачається проведення тематичних виставок у освітніх та бібліотечних установах краю, святкової академії в обласному академічному музично-драматичному театрі імені Івана Франка.

"Починаючи з 2015 року, облдержадміністрація спільно з обласною радою запроваджують щорічну премію імені Патріарха Володимира Романюка і Митрополита Андрея Шептицького, якою відзначатимуться переможці у номінаціях "Духовне друковане слово", "Образотворче народне сакральне мистецтво", "Реставрація сакральних об'єктів", "Новостворені сакральні об'єкти", − повідомив представникам ЗМІ Олег Гончарук. − У такий спосіб, сподіваюся, нам вдасться започаткувати хорошу традицію з відзначення на належному рівні творчих робіт духовно-просвітницького спрямування".

Гідним пошануванням Митрополита Шептицького стане і встановлення на його честь пам'ятника в Івано-Франківську, спорудження якого відбуватиметься за кошти церкви та місцевої влади, а відкриття і освячення пам’ятника відбудеться в час проведення Собору УГКЦ в Івано-Франківську в місяці серпні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: