fbpx

На Прикарпатті вимагають звіту про використання 414 мільйонів екологічних коштів

Суспільство 09:11, 27.06, 2015

Член Ради партії "ВОЛЯ" Ольга Галабала заявила, що посадові особи, які причетні до неефективного витрачання екологічних коштів, мають бути притягнені до кримінальної відповідальності.

 "Не виключено, що ми натрапили на "осине гніздо" величезних корупційних схем, які роками працюють в області. Коли мільйони осідають в кишенях чиновників, в той час як екологія Прикарпаття знищується", – заявила Галабала.

"Ми провели аналіз, куди витрачали екологічні кошти області, і виявили, що інформації здебільшого немає, а відповіді на наші звернення до ОДА з проханням надати звіт ми не отримали. З доступних джерел "ВОЛЯ" з’ясувала, що з 414 млн гривень, які потенційно могли бути отримані як екологічний податок за попередні 4 роки, рішеннями Івано-Франківської облради виділено близько 180 млн гривень на природоохоронні заходи. Це при тому, що в попередні роки екологічні кошти могли виділятися виключно на природоохоронні цілі. Де "зникло" більше 200 мільйонів, поки що невідомо. Скільки грошей конкретно витратили на кожен об’єкт – також невідомо, підкреслила Ольга Галабала. – Тому разом з громадськістю та експертами провели екологічний рейд на перші два об’єкти, на кожен з яких витрачено понад мільйон гривень. Висновок сумний  об’єкти в напівзруйнованому стані, відповідно, екологічний результат не досягнутий".

Активісти "ВОЛІ" і громадськість побачили, що очисні споруди Ворохти не працюють, хоча на них витрачено 1,5 млн гривень. Не виконують очистку стоків і споруди туберкульозного відділення Солотвинської лікарні, на які виділено 1,1 млн гривень.

"Івано-Франківський обласний бюджет – третій в Україні за обсягом надходжень екологічного податку, попереду лише Дніпропетровська і Донецька області. Цей податок платять великі підприємства області, що наносять шкоду навколишньому середовищу,  наголосила політик.  Загалом зі 115 млн гривень цього податку обласною радою у 2015 р. спрямовано на природоохоронні заходи 46,8 млн гривень. Наприклад, Яремчанська міська рада не отримала жодної копійки з цих коштів. Це при тому, що від Заросляка до Делятина ніде не працюють очисні споруди і всі нечистоти зливаються в річку Прут".

Зі слів Ольги Галабали, дослідження якості води у річці Прут, яку активісти "ВОЛІ" за власний кошт проводили два роки тому, показали, що вода не придатна навіть до технічного використання: "Якщо влада і далі витрачатиме екологічні гроші на вітер, то область потопатиме в нечистотах, наш туристичний край не матиме перспективи для розвитку".

Як повідомляв КУРС, партія "ВОЛЯ" вимагає від Івано-Франківської облдержадміністрації надати інформацію, скільки коштів екологічного податку надійшло протягом 2011-2014 років, на які об’єкти ці гроші витратили. Також вимагає підготувати та оприлюднити звіт про здійснення цієї програми з актами виконаних робіт, а до розробки проекту наступної обласної програми охорони довкілля на 2015-2020 рр. залучити громадськість та експертів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: