fbpx

На Прикарпатті визначили найкращого звалювальника лісу. ФОТО

Суспільство 13:32, 15.08, 2017

Днями на Прикарпатті відбулись обласні змагання звалювальників лісу "Лісоруб 2017".

Цьогоріч конкурс ювілейний, професійні змагання відбуваються уже вдвадцяте. Змагання пройшли на базі державного підприємства "Гринявське лісове господарство", у селі Устеріки Верховинського району, повідомляє прес-служба Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Підрахунок кількості балів, набраних учасниками змагань, та визначення переможця відбувається в електронному режимі.

"Для цього ми використовуємо спеціальну програму. До речі, електронний підрахунок балів, окрім Івано-Франківської області, використовують ще тільки на змаганнях у Київській області", – розповідає заступник начальника управління Роман Варварук.

Для самих учасників конкурс є не тільки змаганням, а й святом, до якого вони готуються практично цілий рік.

Цьогоріч за перемогу змагались найкращі лісоруби з п’ятнадцяти лісгоспів, що входять до структури Івано-Франківського ОУЛМГ.

Учасників змагань обирали у лісгоспах, які вони представляють. Для цього у кожному лісовому господарстві провели конкурс між лісництвами, переможці яких взяли участь в обласному конкурсі звалювальників лісу.

Всі етапи конкурсу відповідали вимогам всеукраїнських змагань. Змагання включали в себе п'ять етапів: підготовку бензопили до роботи, розкряжування комбінованим різом, точне розпилювання, очищення стовбура від гілок та сучків. Найвищою кількістю балів визначалася валка дерев. Судді оцінювали точність виконання усіх етапів конкурсних завдань, враховуючи швидкість їх проходження. Одночасно зверталася увага на неухильне дотримання правил техніки безпеки.

"Всі учасники конкурсу – це професіонали своєї справи, які вміло і професійно проводять валку деревини відповідно до всіх правил безпеки. При валці деревини здійснюється правильний підпил, а деревину спрямовують відповідно до запланованого місця її падіння",  розповідає головний суддя, начальник відділу лісових ресурсів Андрій Шпундра.

Після того, як учасники пройшли всі етапи конкурсу, судді підбили підсумки змагань.

Нагородження переможців розпочалось з відзнак за перемогу в окремих вправах. Переможцем у вправі зі звалювання деревини став Віктор Дячук – звалювальник лісу Делятинського лісгоспу. 

У конкурсі з підготовки бензопили до роботи переміг звалювальник Верховинського лісового господарства Дмитро Пилип'юк.

Переможцем у вправі з розкряжування деревини комбінованим різом став звалювальник лісу Калуського лісового господарства Андрій Варварик. Також юнак посів перше місце на виконанні вправи з точного розкряжування деревини.

У змаганні з відокремлення гілок та сучків від стовбура дерева переміг Іван Бельмега – звалювальник Гринявського лісгоспу.

У підсумку за результатами всіх п’яти етапів змагань команда державного підприємства "Ворохтянського ЛГ" отримала третє загальнокомандне місце в обласному змаганні "Лісоруб 2017".

Команда ДП "Гринявського лісового господарства" завоювала друге місце у змаганні. В свою чергу переможцем обласного конкурсу звалювальників лісу стала команда Делятинського лісгоспу.

До слова, Віктор Дячук – переможець цьогорічних змагань, що представляв команду Делятинського ЛГ – перемагає в обласних змаганнях звалювальників лісу уже втретє. Каже, у перемозі був впевнений, адже до конкурсу готувався. Надалі переможець готуватиметься до участі вже у всеукраїнських змагань, на яких незабаром представлятиме Івано-Франківщину.

Для заохочення у підвищенні професійної майстерності учасники та переможці змагань отримали грамоти та винагороди.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: