fbpx

На Прикарпатті з кожним роком збільшується кількість ВІЛ-інфікованих, переважно серед чоловіків

Суспільство 13:06, 13.11, 2014

В актовій залі обласного фтизіопульмонологічного центру відбулося засідання обласної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Як повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Роман Мельник, мета проведення засідання полягала в озвученні проблемних моментів, повідомляє КУРС з посиланням на Івано-Франківську ОДА.
 

За словами заступника головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Наталії Дьоміної, в Івано-Франківській області протягом останніх років істотного покращення в епідситуації щодо ВІЛ/СНІДу не спостерігається. Більше того, стає помітною негативна тенденція, зокрема зростає кількість хворих на СНІД, збільшується кількість вперше виявлених ВІЛ-інфікованих. В області прослідковується активне залучення населення в епідемічний процес. Хворіють найбільш працездатні та репродуктивні верстви населення. Більшість випадків ВІЛ-інфекції реєструється у населення віком 25-49 років, а саме 63,9%. Також спостерігається тенденція до зменшення кількості ВІЛ-інфікованих осіб серед жінок та незначна тенденція до збільшення ВІЛ-інфікованих осіб серед чоловіків. В цілому помітна більша кількість випадків хвороби серед чоловічого населення області.

Станом на 1 жовтня цього року на диспансерному обліку знаходиться 800 ВІЛ-інфікованих осіб, з них в стадії СНІДу – 298 (37,2%), дітей під наглядом – 66 (в стадії СНІДу – 16). Показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію склав за звітний період 9,8 осіб на 100 тисяч населення, поширеність ВІЛ-інфекції – 57,8 осіб на 100 тисяч населення. Захворюваність на СНІД склала 6,1%, поширеність – 21,6%. В області спостерігається щорічне поступове збільшення статевого шляху передачі захворювання, що має суттєве епідемічне значення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: