fbpx

На Прикарпатті з школярів готуватимуть фахівців у сфері ІТ, – Юрій Дерев'янко

Суспільство 15:46, 05.06, 2015

В Україні стартує проект "Школяр-програміст". На Прикарпатті учні старших класів матимуть можливість безкоштовно здобувати знання з програмування та отримати міжнародний сертифікат ще до завершення школи.

Про це на сьогоднішній прес-конференції розповів народний депутат України від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев’янко.

За його словами, лише близько 1% дітей можуть сьогодні опанувати цей фах у школах.

"За 3-4 роки ми матимемо 30-40 тисяч таких школярів-програмістів. Це може "влити" в економіку країни мільярди гривень. Крім Івано-Франківська, програма діятиме також у Києві, Львові та Одесі", – повідомив Дерев'янко.

Навчатись у класах з поглибленим вивченням програмування можуть учні 10-11 класів. Методику курсу розробив кандидат технічних наук Сергій Іщеряков.

"Наша програма заточена для підготовки професійних фахівців. Я вчу по цій програмі дітей п'ять років. Як результат, в 2012-ому році 16-річний Ігор Присяжнюк отримав сертифікат професійного програміста. Тепер він програмує айфони в компанії Apple. Наразі в мене 42 учні отримали такі сертифікати",  розповів Іщеряков.

За його словами, зараз 17 вчителів проходять спеціальне навчання, щоб уже з вересня цього року навчати дітей у школах.

"Минулого року завдяки благодійному фонду Юрія Дерев’янка ми провели 4 потоки шкільних літніх ІТ-таборів, де навчали дітей програмуванню. Тоді один із школярів мені сказав, що це було його найкраще літо в його житті",  розповів Сергій Іщеряков.

За словами ініціаторів ідеї, цього року з 15 червня також проводитимуть ІТ-табори в селі Верхній Ясенів на Верховинщині.

Міністерство освіти і науки України затвердило навчальну програму. Івано-Франківська облдержадміністрація також запропонувала допомогу та пообіцяла всіляко співпрацювати з проектом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: