fbpx

На Прикарпатті за порушення прав ув’язнених до відповідальності притягнуто понад 100 посадовців

Суспільство 12:07, 16.11, 2015

Прокуратура Івано-Франківської області провела ряд перевірок в спецустановах управління Державної пенітенціарної служби та Головного управління Міністерства внутрішніх справ в області.

У ході перевірок виявлено грубі порушення щодо забезпечення режимних вимог, порядку тримання та нагляду, контролю за поведінкою затриманих, ув’язнених та засуджених осіб, повідомляє прес-служба прокуратури області. 

Так, службові особи однієї зі спецустанов у області розмістили новоприбулого ув’язненого в приміщення, в якому не передбачено тримання ув’язнених, та при цьому не провели його обшук на наявність заборонених предметів, що спричинило вчинення ув’язненим  суїциду. За результатами перевірки внесено документ прокурорського реагування, за яким чотирьох посадовців керівного складу установи притягнуто до відповідальності.

Окрім того, за вказаним фактом службової недбалості проводиться досудове розслідування.
Також встановлено факт неправомірного застосування до ув’язненого крайніх заходів дисциплінарного впливу (поміщення у дисциплінарний  ізолятор). Відтак, за втручання прокуратури права в’язня поновлено шляхом звільнення зі штрафного приміщення виправної колонії, а винних посадових осіб притягнуто до відповідальності.

Загалом впродовж 2015 року за актами прокурорського реагування на порушення кримінально-виконавчого законодавства в спецустановах до відповідальності притягнуто понад 100 посадових осіб.

Читайте також: Самогубство у Франківському СІЗО: прокуратура підозрює умисне вбивство чи службову недбалість.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: