fbpx

На Прикарпатті заборонили продавати помело – у фрукті знайшли небезпечний пестицид

Суспільство 11:55, 28.11, 2018

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області зобов’язало операторів ринку вилучити з обігу помело медове, що експортується з Китаю.

До Держпродспоживслужби України надійшло повідомлення системи RASFF щодо виявлення незареєстрованих субстанцій ізокарбофосу в помело медовому, що експортується із Китайської Народної Республіки через Королівство Нідерландів до окремих держав – членів ЄС, і в тому числі України.

Ізокарбофос – це високотоксичний пестицид, який дуже негативно впливає на навколишнє середовище та на організм людини.

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг помело, про необхідність вилучення їх з продажу.

"Головне управління Держпродспоживслужби у Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг зазначених продуктів, про необхідність вилучення їх з обігу та письмове інформування про виявлену невідповідність у строк не більше двох робочих днів компетентний орган, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", – йдеться у повідомленні.

У Держпродспоживслужбі звертають увагу на те, що усі харчові продукти, що перебувають в обігу на території України, повинні маркуватися державною мовою (ст. 39 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів"). 

Європейська система швидкого оповіщення про харчові продукти і корми (Rapid Alert System for Food nd Feed, RASFF) – система швидкого оповіщення Європейської Комісії, діє з 1979 року. Служби системи працюють цілодобово, і повідомлення про виявлені харчові ризики (нотифікації) розповсюджуються в найкоротший термін. І як тільки з'являється нотифікація, постачальник миттєво відкликає свою продукцію з торгових полиць ЄС.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: