fbpx

На Івано-Франківщині запрацював новий рибоохоронний патруль

Суспільство 21:22, 20.02, 2017

Відколи 30 січня новий рибний патруль розпочав роботу на території Івано-Франківської області, було зафіксовано 17 випадків порушення правил рибальства.

Рибоохоронний або рибний патруль – це новий персонал, його створили замість ліквідованих органів рибоохорони, що були об’єктом численних нарікань з боку рибалок та підприємців галузі. 

До рибного патруля Івано-Франківщини було відібрано 5 працівників, інформує Держрибагентство України. З 16 по 20 січня вони проходили навчання та координацію за принципом рибоохоронного патруля Київщини на базі управління відомства у Києві та Київській області. 

За два тижні роботи рибоохоронний патруль Івано-Франківщини провів 11 рейдів та задокумен­тував 17 фактів порушення правил рибальства. Виявлено та вилучено 15 сітних знарядь лову (сумарна довжина понад 400 м) та 2 знаряддя для багріння риби. 

Також рибні патрульні систематично проводять роз’яснювальну роботу серед рибалок щодо меліоративних заходів у разі виникнення задухи риби та заборони лову на зимувальних ямах.

"Випробувальний термін патрульних складе до 6 місяців. За цей час вони зможуть проявити себе та показати реальні результати роботи – затримання порушників правил рибальства, ефективну охорону водних біоресурсів. Кандидати, що у роботі переслідуватимуть власні непрозорі інтереси, випробувальний термін не пройдуть і будуть звільнені", – повідомив голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Держрибагентство поставило собі за мету відібрати  у патруль людей, вмотивованих у позитивних змінах в рибному господарстві, тому з першої хвилі кадрових конкурсів в 4 управліннях заповнили лише 15 вакансій з 48. Найближчим часом буде оголошено додатковий конкурс.

"Чекаємо на людей, вмотивованих до  ефективної роботи. Зі свого боку держава створює достойні умови праці: сучасна техніка, паливо та зарплата 6-7 тис. грн. Це в декілька разів вище за посадовий оклад в ліквідованій рибоохороні 1,2 тис. грн. Потрібно просто чесно працювати і наводити лад на наших водоймах",  ̶  додав Ковалів.

Реформування органів рибоохорони та створення на українських водоймах системи контролю європейського рівня, окрім запуску рибоохоронного патруля, включає запровадження електронної системи моніторингу суден та звітності про вилов для рибалок-промисловиків, а також сертифікату походження риби.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: