fbpx

На Прикарпатті зібрали близько 9 тисяч українських книг для Півдня і Сходу України

Суспільство 16:12, 26.05, 2015

Сьогодні в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка відбулася прес-конференція з нагоди проведення в області благодійно-просвітницької акції "Великдень української книги".

Захід відбувався у рамках проекту «Книжкові мости єднають серця» за ініціативи департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації та сприяння управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, департаменту освіти і науки ОДА та Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка.

Підбиваючи підсумки акції, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Ігор Дебенко зауважив, що особливістю проведення цьогорічного заходу стало акумулювання сучасної дитячої україномовної літератури.

"Головною метою благодійно-просвітницької акції була ідея консолідації та об’єднання українського народу, а також популяризації та розповсюдження україномовної літератури, – зауважив Ігор Дебенко. – В рамках акції нам вдалося зібрати більше дев’яти тисяч примірників художньої, пізнавальної та довідкової  літератури для дітей, а також чимало аудіо-, відеопродукції й науково-методичних видань".

Новацією акції стало започаткування спільно з журналістами обласного телебачення "Галичина" збору дитячої сучасної музично-пісенної літератури. Зокрема, ініційовано виготовлення диска з українськими піснями та фонограмами для дитячих закладів південно-східних областей України.  Його випуск запланований до першого вересня цього року. Для виготовлення інформаційного носія планують залучити позабюджетні кошти.

Як зазначили організатори заходу, мешканці Прикарпаття активно підтримали акцію. За домовленістю книги та диски будуть передані у Краматорську дитячу бібліотеку (Донецька область), централізовану бібліотечну систему Миколаївської області, бібліотеку-філіал №18 центральної бібліотечної системи м. Миколаїв, Херсонську обласну універсальну наукову бібліотеку, дитячі будинки Херсонської, Миколаївської областей (залучивши служби у справах дітей облдержадміністрацій цих областей) та заклади освіти Херсонської області.

На переконання начальника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимира Федорака, зібрана значна кількість різноманітної літератури допоможе відновити книжкові фонди бібліотек на Сході України, позаяк більшість із них, а саме ті, які заходяться у зоні проведення антитерористичної операції, пошкоджені внаслідок бойових дій або зруйновані вщент. 

Підбиваючи підсумки, організатори заходу висловили сподівання на те, що проведення акції матиме продовження й надалі сприятиме підтримці та поширенню української книги.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: