fbpx

На Прикарпатті знімали докуметальний фільм про переселенців з Півдня та Сходу

Суспільство 14:26, 08.07, 2015

У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, що в Коломиї, відбувся другий етап семінару українсько-польського проекту "Через культуру до суспільних змін".

У семінарі взяли участь представники Товариства "Із садибою у Варшаві", Державного Етнографічного Музею у Варшаві, Музею на Волі у Варшаві, Мазовецького інституту культури, фонду "Арі Арі", а також наукові співробітники Національного Музею Тараса Шевченка, Державного історико-культурного заповідника "Тустань" та Харківського літературного музею.

На базі музею будуть реалізувати два проекти: один – про переселенців зі Сходу та Півдня, інший – для людей із зоровими обмеженнями.

Перша група у складі сімох осіб, яку очолив Марчін Шьліва, протягом трьох днів працювала над створенням фільму про переселенців із Криму, Луганської та Донецької областей, які входять до громадської організації переселенців "Фенікс-Коломия". Зустрічі з героями майбутнього фільму, їхніми родичами та сусідами проходили у формі інтерв’ю.

Друга група працювала над розробкою універсальних дидактичних матеріалів та методів роботи з особами, що мають зорові обмеження. Едита Олдак та Лонґін Ґрачик, які уже кілька років успішно реалізовують у Польщі програми роботи з людьми зі спеціальними фізичними вадами, ділилися досвідом, як незрячим людям зробити доступними музейні експонати. Учасники майстер-класу оглядали музейну експозицію, обирали предмети, які можна описати за допомогою аудіодескрипцій та опрацювати їх як тифлодруки, складали карту проблемних місць у Музеї та створювали універсальну дидактичну стежку.  

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: