fbpx

На реконструкцію каналізаційних мереж Івано-Франківська візьмуть кредит 15 мільйонів доларів

Суспільство 11:31, 02.12, 2014

Про це повідомив заступник директора Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Ігор Сенчук на оперативній нараді міського голови під час доповіді щодо залучення коштів на реформування житлово-комунального господарства.

Ці кошти будуть виділені в рамках угоди між Міжнародним банком реконструкції та розвитку та комунальним підприємством "Івано-Франківськводоекотехпром” для реалізації проекту "Другий проект розвитку міської інфраструктури”, що передбачатиме реконструкцію каналізаційних очисних споруд та будівництво лінії обробки мулу для м. Івано-Франківська.

Найбільшим цьогорічним досягненням щодо залучення коштів, за словами Сенчука, є підписаний нещодавно договір з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо залучення кредиту у розмірі 7,2 млн євро та 3,6 млн євро у вигляді гранту для впровадження проекту "Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста Івано-Франківська”, що передбачає реконструкцію та модернізацію котелень, зокрема, встановлення нових газових котлів, виведення з експлуатації ЦТП та встановлення індивідуальних теплових пунктів, реконструкцію існуючих теплових мереж та прокладання нового трубопроводу теплової мережі, а також встановлення котла, що працює на відходах деревини.

Заходи в рамках проекту дозволять зменшити витрати паливно-енергетичних і людських ресурсів, втрати теплової енергії, а також підвищити надійність теплопостачання та покращити якість послуг.

Крім цих проектів, Департамент зараз працює над проектом зі створення системи дегазації на полігоні побутових відходів в с. Рибне та генерування електроенергії з полігонного газу, який реалізується за сприяння Програми розвитку державного приватного партнерства Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). На сьогоднішній день цією організацією розроблено техніко-економічне обґрунтування проекту та готується висновок про його ефективність, після чого буде проведено конкурс на визначення інвестора.

Також комунальники розраховують і на кошти державного та обласного бюджетів, зокрема на 2015 рік Департаментом та підвідомчими підприємствами подано 11 запитів на суму 19461,7 тис. грн з обласного та на 2 запити на 2889,35 тис. грн з державного фонду охорони навколишнього середовища.

Серед неінвестиційних проектів, які теж мають велике значення для розвитку та реформування житлово-комунального господарства міста, Ігор Сенчук виділив співпрацю з Міжнародною організацією "Four paws” (чотири лапи), яка впродовж 2013-2014 року проводила безкоштовну стерилізацію та вакцинацію безпритульних собак і тварин малозабезпечених мешканців та участь у проекті з розробки концепції стійкого транспортного планування м. Івано-Франківська, який співфінансується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках програми "Develop-Green Cities”. Метою цього є впорядкування організації дорожнього руху у місті, підвищення якості пасажирських перевезень, безпеки руху транспорту та безпеки пасажирів. І хоча цей проект не передбачає залучення інвестицій, німецька сторона уже безкоштовно надала Департаменту програму транспортного моделювання, вартістю 20 тис. євро, що дозволить моделювати ситуацію на будь-якому перехресті в місті та значно полегшить роботу комісії по безпеці руху.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: