fbpx

На ремонт доріг Прикарпаття в Держбюджеті закладено 264 мільйони гривень

Суспільство 14:17, 03.03, 2017

У поточному році на ремонт доріг закладено 264 мільйони гривень з Державного бюджету, за які в основному лагодитимуть дороги загальнодержавного значення.

Про це повідомили представники Служби автомобільних доріг на засіданні комісії обласної ради з питань промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього і житлово-комунального господарства.

З цієї суми 96 мільйонів будуть витрачені на дрібний ремонт та експлуатаційне утримання доріг, на будівництво, середній і капітальний ремонт спрямують близько 168 мільйонів гривень.

"Завершилась зима, і фактично по території всієї країни із снігом на дорогах зійшов і асфальт, свідками цієї прикрої ситуації ми є вже не вперше.Тому всіх турбує питання, які дороги будуть ремонтуватися в Івано-Франківській області у 2017 році", – зазначила член комісії, депутат обласної ради від партії "ВОЛЯ" Ольга Федишина, йдеться у повідомленні прес-служби партії.

Як повідомили представники САД, у цьому році завершуватимуть ремонт доріг Н-09 Мукачево – Львів, Н-10 Стрий – Мамалига та Р-24 Татарів – Кам’янець-Подільський, який розпочали в 2015-16 роках. Цьогоріч тут планується ремонт на ділянці дороги Івано-Франківськ – Львів на території нашої області, завершити роботу мають на ділянці Кривопільський перевал в Косівському районі, побудують міст в Старому Лисці, завершать будівництво моста на дорозі Богордчани – Гута та ремонт 9 км дороги від кордону Закарпатської області до Яблуниці.

Також буде розпочатий ремонт на дорогах Долина – Хуст та Івано-Франківськ – Тернопіль.

Ольга Федишина відзначає, що важливим залишається питання ремонту доріг місцевого значення. Як було зазначено на комісії, з 96 мільйонів на дрібний ремонт та експлуатаційне утримання доріг, на догори місцевого значення спрямують близько 40 мільйонів гривень.

"Звісно, для всієї мережі доріг Івано-Франківської області ця сума є замалою. Тому потрібно шукати додаткові джерела фінансування. Інший альтернативний шлях фінансування – Державний фонд регіонального розвитку", – каже депутат.

На комісії підтвердили, що цього року також будуть спрямовуватись кошти в ДФРР, однак здебільшого лише на дороги загальнодержавного значення.

"Шкода, тому що, до прикладу, у Надвірнянському районі в облдержадміністрацію на відбір для фінансування з ДФРР було подано 11 проектів саме з ремонту доріг місцевого значення, зокрема дороги Яблунів – Делятин та Чорний Потік – Білі Ослави, які є основними для мого округу. В бюджетах сільських рад відсутні кошти, щоб відремонтувати ці дороги власними силами. А в обласному бюджеті на 2017 рік, як і минулого року, передбачено лише 14 млн грн на розвиток дорожнього господарства області. Тобто на кожен район припадатиме лише близько 900 тис. грн, що недостатньо для повноцінного ремонту навіть однієї дороги, не те що всього району. Сподіваюся, що влада віднайде кошти для фінансування ремонту доріг місцевого значення", – відзначила Федишина.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: