fbpx

На Рогатинщині зі 163 учасників АТО 69 мають статус учасника бойових дій

Суспільство 18:40, 16.01, 2016

У Рогатині представники влади на зустрічі із учасниками АТО обговорили питання оформлення статусу учасника АТО та забезпечення пільгами відповідно до чинного законодавства, соціальний супровід та допомогу бійцям, які проживають у вкрай важких матеріальних умовах, реабілітацію демобілізованих, медичне забезпечення, отримання земельних ділянок та інші.

Загалом із району налічується 163 учасника АТО. Із них, за словами голови Рогатинської РДА  Надії Цимбалістої, 69 мають статус учасника бойових дій, а відповідно право на пільги, серед яких – 75-процентна знижка оплати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання, відшкодовується із Державного бюджету та поширюється на членів сім’ї. Іншим надається 50% знижка на житлово-комунальні послуги за кошти місцевого бюджету. 117 особам виплачено допомогу у розмірі 193 тис. грн, 48 осіб отримали допомогу з місцевого бюджету. Також допомогу по 5 тис. грн отримали родини учасників АТО. Місцевими радами району виділено  23 земельних ділянок своїм жителям, які є учасниками АТО, повідомляє прес-служба Рогатинської РДА.

Також на особливому контролі перебувають родини двох загиблих учасників АТО – Андрія Білоуса та Івана Югана. Родині Андрія Білоуса надано допомогу на загальну суму – 762 тис. грн, Івана Югана  689 тис. грн. Також за кошти державного бюджету для цих родин придбано двокімнатну та однокімнатну квартири.

В районі діє програма соціального захисту і підтримки учасників АТО та їх сімей. Мета програми – підтримка учасників АТО, які ще не мають статусу, надання пільг сім'ям загиблих, надання допомоги пораненим.

Зустріч продовжилася у формі дискусії.

Депутат обласної ради Ігор Тринів виступив з ініціативою створення в районі комісії "З питань захисту прав учасників АТО на сході України та їх сімей". В комісію запропоновано включити одного учасника АТО.

Насамкінець зустрічі присутні дійшли до висновку про необхідність створення районної громадської організації учасників АТО, яка б могла захищати інтереси бійців та сприяти вирішенню проблемних питань. 

Голова райдержадміністрації закликала учасників АТО у випадку виникнення проблемних питань звертатися  особисто, а також  запевнила, що питання захисту учасників АТО перебувають на постійному контролі керівництва району.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: