fbpx

На "Шкірзаводі" взялися реконструювати підстанцію – два місяці можливі перебої з електрикою

Суспільство 12:39, 10.07, 2018

16 липня АТ "Прикарпаттяобленерго" розпочинає реконструкцію трансформаторної підстанції 10 кВ "Шкірзавод", яка триватиме близько двох місяців.

Під час цього періоду споживачі отримуватимуть електроенергію з резервних джерел, інформує Прикарпаттяобленерго. 
Підстанцію вимикатимуть частинами, але в компанії обіцяють, що планових вимкнень не буде. Час для ремонтних робіт вибраний не випадково, адже в літню пору навантаження в електромережах значно менше, ніж взимку, тому резервні джерела краще впораються з додатковим навантаженням. 
 
Однак під час ремонту можливе зниження надійності електропостачання. Тому енергетики просять з розумінням поставитись до поодиноких вимкнень електропостачання, особливо у будинках на вулицях, які розташовані до підстанції найближче: вул. Ленкавського, вул. Левицького, вул. Набережна, пров. Ленкавського, вул. Короля Данила, вул. Бельведерська, вул. Кривоноса.
 
"Ці незручності є тимчасовими, і після ремонту мешканці району, який живить підстанція "Шкірзавод", матимуть надійне безперебійне електропостачання", – йдеться в повідомленні енергетиків.
Модернізацію на підстанції проводять у рамках Інвестиційної програми АТ "Прикарпаттяобленерго" на 2018 рік. Загалом у ремонт приміщення та заміну обладнання енергетики інвестували більш як 10 млн грн.
 
Підстанція "Шкірзавод" є важливою для забезпечення електроенергією споживачів центральної частини Івано-Франківська, від неї живляться ключові споживачі, серед яких міська клінічна лікарня, обласний і міський перинатальний центр, дитяча лікарня. Підстанція була введена в експлуатацію в 60-х роках минулого століття, і масштабний ремонт для неї є вимогою часу, адже кількість приєднань зросла в рази. 
 
На підстанції замінять обладнання 10 кВ, а також пристрої системи релейного захисту та автоматики, яка контролює стан всіх елементів у електроустаткуванні, реагує на виникнення пошкоджень та ненормальних режимів їх роботи. Старі вимикачі замінять на сучасні вакуумні та встановлять мікропроцесорні прилади релейного захисту РС 83. Нові вимикачі будуть стійкіші до зношування, повністю вибухо- та пожежобезпечні, здатні працювати в агресивних середовищах, в широкому діапазоні температур, у них підвищена стійкість до ударних та вібраційних навантажень, вони безшумні, екологічно чисті, безпечні в експлуатації, швидко спрацьовують.
 
Комунікатори, якими оснащені релейні системи цього типу, дадуть змогу диспетчерам дистанційно керувати вимикачем, мати інформацію про всі події та аварії. А сталева комірка, в якій знаходитиметься релейна система, буде здатна локалізувати аварії всередині себе. 
 
Всього у технічне переоснащення вимикачів та релейних систем трансформаторних підстанцій області у 2018 р. інвестують більш як 20 мільйонів гривень – схожий ремонт проведуть на підстанціях у Делятині, Отинії, Будилові та Джурові. 
 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: