fbpx

На Снятинщині відзначили 141-у річницю від дня народження Марка Черемшини

Культура 13:52, 15.06, 2015

У місті Снятині відбулися урочистості з нагоди 141-ї річниці від дня народження видатного українського письменника-новеліста Марка Черемшини.

Серед поважних гостей заходу – письменники, громадські діячі Снятинщини, просвітяни, представники місцевої влади, повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА.

Розпочалися урочистості в літературно-меморіальному музеї Марка Черемшини, де гості свята оглянули експозиційні кімнати, в яких розкрито життєвий і творчий шлях письменника, представлені особисті речі Марка Черемшини, книги з його бібліотеки, рукописи, предмети побуту та етнографії.

Окрім літературно-мистецьких заходів, в рамках урочистостей також було проведено вручення щорічної літературної премії новеліста.

Зазначимо, що цьогорічними номінантами стали:

У номінації "Література" – Іванна Стеф'юк – письменниця, літературознавець (за співупорядкування книжки "Марко Черемшина у спогадах, документах і матеріалах", видання книги "За руку з гостем", тривале дослідження творчості М. Черемшини), Петро Кірєєв – науковий працівник літературно-меморіального музею М. Черемшини (за співупорядкування книжки "Марко Черемшина у спогадах, документах і матеріалах", активну працю у музеї). 

У номінації "Просвітницька, літературно-краєзнавча діяльність"  Іван Оробець  директор Горішньозалучанської ЗОШ, педагог-просвітянин, талановитий поет (за видання книжки поезій "Життя в мініатюрі").

У номінації "Театрально-виконавська діяльність"  Народне аматорське жіноче вокальне тріо "Берегиня" Снятинського РБК у складі: Софії Лесюк, Людмили Порох, Марії Орищук, керівник Дмитро Лесюк (за активну участь у культурно-мистецьких заходах).

У номінації "Класична та естрадна музика, композиторська майстерність" – Василь Стецик – композитор, заслужений працівник культури України (за організацію художніх колективів, видання авторських збірок).

Урочистості супроводжувались художніми номерами як аматорських колективів, так і окремих виконавців.  Прозвучала поезія за романом у віршах Ліни Костенко "Маруся Чурай", інсценізація Івана Оробця, декламована учнями Горішньозалучанської школи Камілою Чекалюк та Іваном Семелюком. Музичний дарунок виконала Параска Заренчук  заслужений працівник культури, "Гуцульські мелодії" виконав ансамбль народних інструментів "Віртуози із Залуччя" (керівник Ярослав Гунько) та уривок із вистави "Дорогенька мачуха"  Іванна Стеф’юк.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: