fbpx

На Тернопільщині знайшли рештки розстріляних нацистами у 1942 році прикарпатців. ФОТО 18+

Суспільство 18:50, 05.10, 2017

На Тернопільщині знайшли місце страти українських патріотів, яких розстріляли німецькі окупанти 27 листопада 1942 року. Більшість із убитих фашистами були мешканцями Івано-Франківщини (Городенківщина та Коломийщина).

Про це у мережі Фейсбук повідомив депутат Чортківської районної ради Любомир Хруставка.

Знайшли рештки розстріляних у полі між Ягільницею та Чортковом. За Австрії там був майдан для військових навчань та порохосклади.

"Сьогодні особливий день для всіх патріотів та небайдужих людей Чортківщини, та й усієї України, адже нарешті за довгі роки пошуків вдалось віднайти місце вічного спочинку українських патріотів, яких розстріляли німецькі окупанти 27 листопада 1942 року. Більшість із убитих фашистами були мешканцями Івано-Франківщини", – написав Хруставка.

Він зазначає, що у багатьох із убієнних живуть родичі, які приїжджали на поминальні панахиди, які проводились протягом останніх десятиліть біля хреста, встановленого неподалік місця розстрілу.

Серед убитих: священик, селяни, інтелігенція та молодь.

Розстріляним священиком є о. Павло Василькович Витвицький – народився 1912 р. в с. Витвиця на Станіславівщині. Був парохом в с. Жаб'є в Станіславівській єпархії. 12 лютого 1942 р. був заарештований і 27 листопада ц. р. був розстріляний разом з 52 в'язнями в полі біля Ягільниці.

"Велика шана та подяка всім небайдужим людям, які протягом майже трьох десятків років намагались встановити місце трагічного розстрілу 52 українців-патріотів, та фахівцям ГО "Патріот" та КП "Доля" з м. Львова, які довершують святу справу. Попереду ексгумація та гідне подвигу покійних їх християнське захоронення", – пише Любомир Хруставка.

За архівними даними, наказом німецької служби безпеки від 25 лютого 1941 року було розроблене розпорядження, згідно з яким таємному розстрілу підлягали 100 прихильників руху Бандери. В таємних документах німецької служби безпеки вказано, що німці організували акцію "100 за 1" після вбивства у Львові членом руху Бандери СС-штурм-шарфюрера і кримінального секретаря Георгарда Шарфа із Головного уряду безпеки Райху. Тому з 25 по 27 листопада 1942 року гестапівці розстріляли 28 в’язнів у Львові, ще 20 – в інших містах Галичини, а потім 52 у Чорткові. 
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: