fbpx

На Верховинщині облагородили Буркутське джерело мінеральної води

Суспільство 14:06, 14.11, 2015

В рамках виконання природоохоронного проекту "Збереження Карпатських пралісів", що здійснюється Українським Товариством Птахів за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина), спеціалістами Парку розпочато роботу з облаштування мінерального джерела "Буркут" в урочищі "Штефулець" на території Буркутського ПОНДВ Національного природного парку "Верховинський".

За словами фахівця з рекреації Л. Боцвінок, криничку облаштовано каменем, поруч встановлено стіл і лавочки та змонтовано огорожу мінерального джерела, пише verchovyna.at.ua.

Метою цього проекту є привернення уваги громадкості до екологічних проблем та бережливого ставлення до природних ресурсів і навколишнього середовища.

Варто зазначити, що Буркутське джерело є відомим не лише серед верховиців, а й далеко за межами краю. Ще на початку ХХ століття лікувальними водами у Буркуті покращувала своє здоров'я письменниця та поетеса Леся Українка. Згодом воду розливали у пляшки та продавали. Однак після того як у Верховині згорів завод мінеральних вод, випуск води остаточно припинився. 

Як відомо, село Буркут знаходиться за кількадесят кілометрів від міста Верховина. На цей час у ньому практично відсутні постійні жителі. Доволі часто туди навідуються туристи, котрі досхочу можуть насолоджуватися якістю та приємним смаком гірської лікувальної води, котра нічим за своїм складом не поступається добре відомим світовим маркам, наприклад "Боржомі".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: