fbpx

На Верховинщині вшанували останнього повстанця Миколу Марусяка, який загинув 60 років тому

Наша історія 14:36, 21.10, 2015

Минає 60 років з часу загибелі останнього повстанця Верховинського району — Миколи Марусяка ("Богдана"). З метою вшанування пам'яті видатного повстанця на місці його загибелі вчора, 20 жовтня, у селі Черетові Буковецької сільської ради, де встановлено хрест та пам'ятну табличку, настоятель храму Вознесіння Ісуса Христа о. Петро Соколовський провів панахиду.

Вшанувати постать земляка прийшли представники районної станиці воїнів УПА, представники органів влади та місцевого самоврядування, громадськості. Пам’ять повстанця вшанували також залпом із вогнепальної зброї, повідомляє прес-служба Верховинської РДА.

Звертаючись до присутніх, голова районної станиці воїнів УПА Дмитро Сливчук наголосив на важливості збереження пам’яті про історичні події та участь жителів району в них. Зазначив також і те, що саме на таких прикладах повинно виховуватися наше підростаюче покоління.

Спогадами про зустріч зі славетним повстанцем поділився житель Верхнього Ясенова, краєзнавець-дослідник Михайло Ілійчук. Говорячи про те, як досліджував разом із синами історію повстанського руху на Верховинщині, увагу акцентував на необхідності збереження та реставрації криївок як елементів наочного виховання школярів на національно-патріотичних засадах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: