fbpx

На Верховинщині завершують будівництво ПЛ-110 кВ Яворів – Ільці

Суспільство 11:29, 13.11, 2014

ПАТ "Прикарпаттяобленерго" виходить на фінальний етап реалізації будівництва ПЛ-110 кВ Яворів – Ільці. Лінія загальною протяжністю 31,38 км дозволить покращити якість електропостачання на Верховинщині та вирішить проблему браку потужності у районі.

Наразі Верховинський район отримує електроенергію від підстанції 110/35/10 кВ "Ворохта" і не має інших надійних джерел резервного живлення. У випадку аварії, сусідні "Чернівціобленерго" можуть забезпечити тільки третину потреби верховинців у електроенергії – 4 мВт з необхідних 11,5 влітку та 3 мВт – взимку. Нагадаємо, остання така аварійна ситуація трапилася у 2013 році, тоді через "нелегально" зрубане дерево, яке порвало проводи, весь район залишився без світла, повідомляє КУРС з посиланням на прес-службу ПАТ "Прикарпаттяобленерго".

Будівництво триває уже два роки і проходить на території Косівського та Верховинського районів. На цей час триває прокладання лінії не території сіл Бережниця, Ільці, Криворівня, Віпче, смт. Верховина і через ліси Верховинського райлісгоспу та ДП "Верховинське лісове господарство".
За період ведення робіт уже встановлено 100 опор та проведено монтаж 8 кілометрів проводу. Оскільки більшість земель є у приватній власності, опори встановлюються на земельних ділянках мешканців сіл. 

В обленерго повідомляють, що, незважаючи на всебічне сприяння місцевої влади, не завжди вдається знайти спільну мову з мешканцями району. Енергетики намагаються йти на компроміси та знаходити мирні шляхи вирішення складних ситуацій. Підрядник обленерго ТОВ "Новітні Енергетичні Програми" йде назустріч людям та представникам місцевого самоврядування та здійснює роботи з ремонту доріг, надає техніку для благоустрою територій. Але це не завжди допомагає: люди категорично протестують проти встановлення опор на власній землі, не допускають техніку до місця робіт, блокують проїзди, часом навіть вдаються до шантажу за принципом "Якщо ви мені, тоді я вам". Це призводить до затримки у роботах та тривалого простою бригад. 

"Хоча районна рада та райдержадміністрація розуміють важливість будівництва і всіляко допомагают, це не завжди дає бажаний результат,  розповідає куратор робіт Роман Кумгир. – Враховуючи побажання жителів, ми змінювали проходження траси на шести ділянках. Якщо є можливість для компромісу – ми її знаходимо. Але люди повинні зрозуміти, що те, що ми тут робимо, це, в першу чергу, для їхнього блага і їхньої безпеки. Потреба у будівництві лінії Яворів – Ільці виникла не сьогодні, ще у 1989 році була така необхідність, це питання регіонального рівня, йдеться про енергобезпеку області. Сьогодні ми маємо кошти, маємо можливість – потрібно тільки розуміння та сприяння. Мешканцям району та й, думаю, всім нам варто почати дивитися далі свого паркана і навчитися думати про інших. Ми всі так прагнемо до кращого життя і до Європи, а Європа починається з толерантності та взаємопідтримки".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: