Вона присвячена роботам з пошуку останків жертв комуністичного режиму 1944-1956 років. Розкопки проводили Інститут національної пам’яті (ІНП) спільно з Радою охорони пам’яті боротьби та мучеництва на полі "Л" Повонзковського військового кладовища у Варшаві у 2012-2014, пише Репортер.
За словами директора центру Мар’ї Осідач, після Другої світової війни Польща фактично була окупована СРСР.
"Радянська влада реалізовувала свій комуністичний план на цій території за допомогою польських комуністів, – розповідає Мар’я Осідач. – У всій цій продуманій системі не було місця для тих, хто був проти неї. Жертвами радянської влади були солдати Армії Крайової, народних збройних сил, хлопських батальйонів і багато інших політичних угруповань, заборонених на той час у Польщі. Масові арешти, суди, кара смерті. Людей мордували в темниці і страчували".
Також Мар’я Осідач додає, що і центр, і генеральне консульство будуть організовувати подібні події, присвячені Другій світовій війні, впродовж року.
"Це трагічна подія в світі, – говорить директор центру. – Ми хочемо показати, що історію варто знати, бо вона вчить. Дуже подібно радянська влада, але зараз вона, можливо, називається інакше, робить з нашими українцями, які воюють на Сході".
На відкритті виставки був присутній консул РП у Львові Яцек Жур та Директор ІНП у Варшаві Яцек Павловіч.