fbpx

НАБУ завершило розслідування щодо розтрати 14 млн гривень помічником прикарпатського нардепа

Суспільство 19:42, 15.03, 2018

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про завершення досудового розслідування посадовцям Збройних Сил України та ДП "Львівський бронетанковий завод", підозрюваним у кримінальному провадженні за фактом розтрати коштів під час закупівлі двигунів для потреб Збройних Сил України.

Нагадаємо, 14 липня працівники НАБУ затримали директора бронетанкового заводу Романа Тимківа та його заступника Олега Ткаченка. За даними НАБУ, керівництво заводу причетне до закупівлі вживаних моторів до танків Т-72 замість нових. У цій справі також затримали ще трьох осіб: генерал-майора і полковника з ЦБТУ ЗСУ Озброєння ЗСУ, засновника приватної фірми.

3 березня 2018 року цим особам та їх захисникам відкрито матеріали досудового розслідування для ознайомлення, інформує прес-служба НАБУ.

Зокрема:

– директор ДП "ЛБТЗ" підозрюється у вчиненні злочину за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, ч. 2 ст. 366 КК України;

– заступнику директора ДП "ЛБТЗ" з комерційних питань інкримінується вчинення злочину за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України;

– начальнику Центрального бронетанкового управління ЗСУ, генерал-майору – ч. 5 ст. 191 КК України;

– начальнику відділу в управлінні ЦБТУ ЗСУ, полковник – ч. 5 ст. 191 КК України;

– засновнику ТОВ "Булет Лайн" – ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що ДП "Львівський бронетанковий завод" виграв конкурсні торги на поставку Центральному бронетанковому управлінню Збройних Сил України (ЦБТУ ЗСУ) нових двигунів В-46-6. За документами, "ЛБТЗ" придбав у ТОВ "Булет Лайн" і поставив ЦБТУ ЗСУ 40 двигунів. Зібрані слідством докази свідчать про те, що насправді двигуни надійшли на завод від третьої сторони без жодних документів; договір із ТОВ був фіктивний, а двигуни – не новими, а такими, що були у використанні. До того ж ці самі двигуни у 2008–2009 вже були реалізовані підприємствам на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міністерства оборони України.

За результатами проведення низки експертиз – економічної, комплексної судової автотехнічної, трасологічної, товарознавчої експертизи двигунів – слідство уточнило розмір збитків, завданих державі через корупційне правопорушення. Вони перевищують більш ніж 14,15 млн грн.

Розслідування вказаних фактів детективи НАБУ розпочали у листопаді 2016 року.

Нагадаємо, Романа Тимківа призначили в. о. директора ДП "Львівський бронетанковий завод" 5 серпня 2015 року, а потім призначили директором вже у вересні того ж року за результатами кадрового конкурсу. Ймовірно, для підписання договору оренди автомобіля з Тимківим (від 31 серпня 2015 року) тимчасово виконуючим обов’язків директора став його заступник Олег Ткаченко.

Як писав КУРС, Роман Тимків є помічником народного депутата від 89-го виборчого округу Юрія Солов'я. Обов'язки помічника він виконує на громадських засадах.

Нагадаємо, Роман Тимків був депутатом Івано-Франківської міської ради попереднього скликання від партії "Третя Сила", від якої у 2010 році Соловей балотувався на міського голову Івано-Франківська.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: