fbpx

Надвірна стала учасником проекту "Smart City"

Суспільство 22:19, 09.06, 2016

За підтримки спільного Проекту Євросоюзу та Програми розвитку ООН в Україні "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" (МРГ) цього року Надвірну на конкурсних засадах обрано учасником проекту "Smart City".

"Розумні міста" – це ті міста, які використовують інноваційні технології та інші засоби, щоб покращити якість життя, ефективність функціонування, надання послуг і підвищення конкурентоспроможності. Водночас вони забезпечують потреби теперішнього і майбутнього поколінь з огляду на економічні, соціальні, екологічні і культурні аспекти.

З 2016 року Надвірнянська міська рада, враховуючи досвід передових міст, взяла напрямок на подальший розвиток м. Надвірна в рамках системи електронного врядування крізь призму реформи децентралізації. Міська рада подала дві заявки на участь у конкурсі мікропроектів на впровадження ініціатив, спрямованих на покращення життєдіяльності міської інфраструктури та підвищення умов населення в рамках концепції "Розумні міста" для міст-партнерів Міського компоненту проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ", а саме: "Запровадження трансляції сесії та електронного персонального голосування з публікацією на офіційному сайті Надвірнянської міської ради" та "Безпечне місто": встановлення системи відеоспостереження". 

3 червня відбулося засідання Відбіркового Комітету з відбору заявок від міст на участь в пілотній ініціативі "Розумні міста", в результаті якого було затверджено дві заявки від Надвірної. Відбір заявок від міст – це лише перший етап співпраці в "Розумних містах". Наступним етапом буде підготовка мікропроектних пропозицій для подальшої підтримки проектом.

Одним із проектів передбачено запровадження Автоматизованої інформаційної системи (АІС) "Безпечне місто Надвірна", яка буде задіяна для потреб жителів територіальної громади та міських комунальних служб в частині підвищення оперативності інформації про поточну ситуацію на вулицях міста, спостереження за основними перехрестями, ділянками автомобільних доріг з інтенсивним рухом, а також місцями масового скупчення громадян. За допомогою цієї системи можуть оперативно присікатися факти незаконного видалення зелених насаджень, організації звалищ сміття та інших порушень правил благоустрою міста, а також виявлятися різні надзвичайні ситуації, такі як пожежі, підтоплення, обриви ліній електропередач. Головна мета – підвищення комфорту та захищеності жителів міста, а також рівня довіри до місцевої влади шляхом створення умов для зниження рівня порушень громадського порядку і надзвичайних ситуацій на території міста.

Основна мета проекту "Запровадження трансляції сесії та електронного персонального голосування з публікацією на офіційному сайті Надвірнянської міської ради" – підвищення довіри громади до влади через відкритість та прозорість в діяльності Надвірнянської міської ради.

Механізм залучення громади до прийняття прозорих рішень передбачає такі кроки:
– інформування громади про ініціативи міської ради;
– запровадження нових стандартів публічності та прозорості роботи депутатів міста;
– встановлення громадського контролю над прийнятими рішеннями;
– налагодження двостороннього зв’язку з громадою для вивчення громадської думки.

Інноваційність проекту полягає в запровадженні в Надвірнянській міській раді системи електронного голосування за допомогою сучасних цифрових технологій, які не використовувались раніше в органах місцевого самоврядування, а також прямої трансляції сесійних засідань міської ради для жителів міста.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: