fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • Нардеп Олександр Шевченко пояснив, чому готовий якісно ремонтувати дороги навіть у збиток для пов'язаних з ним підприємств

Нардеп Олександр Шевченко пояснив, чому готовий якісно ремонтувати дороги навіть у збиток для пов'язаних з ним підприємств

Суспільство 18:31, 22.07, 2015

Народний депутат Олександр Шевченко розповів про власні мотиви боротьби за якісні дороги в Івано-Франківську.

"Я не приховую, що маю стосунок до фірми «ПБС», яка виграла тендер на ремонт автомагістралі Львів-Івано-Франківськ на території Львівської області, а також проводить ремонт дороги по вулиці Набережній імені Василя Стефаника в Івано-Франківську. І одразу ж хочу відповісти на запитання щодо того, хто саме ремонтує цю дорогу, мовляв, там присутні й інші фірми. Можу заспокоїти всіх "конспірологів" та опонентів – ми не ставимо собі за мету виграти всі тендери, щоб заробити всі гроші. Більше того, на дорогах ми практично не заробляємо, але я переконаний, що якісні дороги нам необхідні, щоб до нас приїжджали туристи, інвестори. ПБС і надалі буде вигравати всі можливі тендери, не тому, що ми "когось знаємо", а тому, що ми запропонуємо найнижчу ціну і найвищу якістьЦ, – заявив Шевченко.

За його словами, фірму ПБС нещодавно перевірили контролюючі органи і переконалися в тому, що на ремонті дороги по вул. Набережній в Івано-Франківську фірма вже на цей момент понесла збиток в 2 мільйони гривень.

"І вони питають нас: "Ви що, ідіоти? Для чого вам це?" Відповідаю – це наша плата в бажанні змінити стан справ в ремонті доріг в державі та Івано-Франківську зокрема. Та якість, яку демонструють деякі фірми в місті Івано-Франківську, – це жахіття, яке треба зупинити якнайшвидше. Моя мета в цій боротьбі – змінити загалом стан справ в галузі. Продемонструвати – як повинно бути, якою повинна бути якість. А ще – об’єднати всіх потужних гравців на ринку. Роботи всім вистачить. І великим, і малим фірмам, які будуть на субпідряді, – хтось надасть техніку, хтось транспорт, хтось вміє робити основу методом ресайклінгу, інші – стелити шари асфальту, сларісілу чи ЩМА. Робота ж генерального підрядника-переможця тендеру має полягати як в виконанні робіт, так і в контролі за дотриманням високих стандартів якості субпідрядниками, за відповідністю матеріалів, які використовуються в ремонті чи будівництві", – сказав Шевченко.

"На дорозі Львів – Івано-Франківськ ми дуже активно співпрацюємо з експертними дорожними інститутами – постійно беремо шурфи, проводимо аналізи матеріалів, виміряємо пружність та інші параметри дорожнього покриття – жодного метра без нашої уваги. Інколи субпідрядників заставляємо дотримуватися норм і стандартів, бо на початках дехто намагався халтурити. Зараз всі зрозуміли, що інакше як якісно і з дотриманням всіх стандартів – не буде",  розповів Олександр Шевченко.

"В нас є реально величезний досвід в будівництві доріг за найновішими технологіями. Вже років з десять Буковель є справжнім експериментальним полігоном, майданчиком щодо вивчення і випробування методів ремонту і будівництва доріг. Причому доріг в найагресивніших природніх умовах – з підземними водами, ризиками зсувів, з максимальними ухилами дорожнього полотна. Ми провели в Буковелі масу експериментів, за якими слідкували науковці наших дорожніх інститутів. Деякі технології ми розробили і опрацювали першими в Україні. В нас найновіша техніка, наші фахівці постійно беруть участь у всіх світових спеціалізованих виставках, їздять переймати досвід в закордонних фірм,  розповідає народний депутат.  Ми готові своїм досвідом ділитися з усіма охочими».

"Десь на нараді мій колега і без перебільшення – людина, без якої навряд чи стало б можливим виділення в 2015 році небачених коштів на ремонт доріг на Івано-Франківщині,  народний депутат Анатолій Матвієнко,  сказав, що "Шевченко на дорогах не заробляє, але він розуміє, що для того, щоб бізнес в регіоні заробляв, щоб йшли інвестиції, щоб люди мали роботу, необхідні якісні дороги". Я до цього і додати нічого не можу! Хочу, щоб всі розуміли, що на дорогах ми справді не заробляємо, є інші проекти, а активна участь у ремонті доріг має на меті змінити стан справ в галузі, показати, яким повинно бути будівництво доріг за найновішими технологіями і скільки реально коштує якісний ремонт. Адже без якісних доріг в нас немає жодних шансів на розвиток економіки загалом та туризму зокрема",  каже Олександр Шевченко.

Висловився нардеп і з приводу так званого "ямкового ремонту": "Ямкового ремонту немає ніде в світі! Хтось хоче нас переконати, що ми бідні, в нас немає грошей на якісний ремонт і тому ми змушені займатися латанням ям на дорогах… Це брехня – насправді ремонт дорожньої основи новітнім методом холодного ресайклінгу і покриття його так званою поверхневою обробкою за вартістю не набагато дорожчий за ямковий ремонт. Але це якісний ремонт на 3-5 років з тим, щоб в майбутньому, за наявності коштів, покрити дорогу шарами асфальту – тоді дорога буде служити кілька десятків років… А ямковий ремонт – це просто бездонна яма для щорічних крадіжок наших з вами бюджетних коштів".

Також Олександр Шевченко виступає за те, щоб на одному офіційному веб-сайті розміщалися всі оголошення про тендери, щоб підприємства не вишукували оголошення по газетах, а все щоб було прозоро, зрозуміло і розміщено на одному інформаційному майданчику. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: