fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Народний депутат Анатолій Матвієнко, який задекларував церкву, планує передати її Московському патріархату

Народний депутат Анатолій Матвієнко, який задекларував церкву, планує передати її Московському патріархату

Політика 20:39, 02.11, 2016

Народний депутат від БПП "Солідарність" Анатолій Матвієнко, який задекларував у власності будівлю храму Успіння Пресвятої Богородиці в селі Бирлівка Бершадського району Вінницької області, передає її Московському патріархату.

Депутат від БПП Анатолій Матвієнко передасть задекларований храм Успіння Божої Матері на баланс сільської ради у Бирлівці Вінницької області, однак, як з'ясувалося, з умовою, що там служитиме Московський Патріархат.

Про це повідомив прес-секретар спікера Верховної Ради Андрія Парубія Андрій Ковальов.

"Щойно говорив з його (Матвієнка) помічником та секретарем Вінницької єпархії УПЦ КП. Обидва підтверджують", – зазначив Ковальов у коментарі "Новинарні".

"Про це складений договір передачі. Дуже шкода! Сподіваюся, що пан Анатолій одумається! Дивно, коли народний депутат від фракції, названої іменем президента, спонсорує Московський патріархат в Україні", – додав речник спікера ВР, назвавши МП "церквою окупанта".

Як відомо, один із керівників фракції Блоку Петра Порошенка у ВР, куратор Івано-Франківщини від БПП Анатолій Матвієнко вніс до електронної декларації будівлю храму Успіння Пресвятої Богородиці в селі Бирлівка (Бершадський район Вінницької області). "Дата набуття права: 04.12.2014. Загальна площа (кв. м): 40,9", – ідеться в декларації.

Крім храму, у власності Матвієнка та родичів вказано десять земельних ділянок, три квартири, одна кімната в користуванні, три гаражі й два будинки.

За даними Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП, Анатолій Матвієнко добровільно допомагав зводити Свято-Успенський кладовищенський храм на земельній ділянці в передмісті рідної Бершаді, що йому належить.

Зазначається, що споруда вже була передана в користування місцевій громаді УПЦ МП м. Бершадь. Щоправда, пізніше, влітку цього року, нардеп вирішив передати храм Бершадській міській раді.

"При цьому політик поставив умову, що місцева влада матиме право передавати храм у користування будь-якій конфесії аж "до створення Єдиної Помісної Української Церкви”. Про це йдеться в проекті дарчого договору", – було сказано в повідомленні УПЦ МП.

Бершадська міська рада на сесії 5 серпня відхилила затвердження договору до з’ясування спірних правових положень, повідомляє Новинарня.

"У свою чергу парафіяни кладовищенського храму Успіння Пресвятої Богородиці запропонували викупити храм шляхом збору пожертв усією єпархією", – зазначав офіційний сайт УПЦ МП.

Надалі громада продовжувала проводити богослужіння в храмі та чекала відповіді Матвієнка на прохання надати будівлю церкви у безкоштовну довгострокову оренду.

У четвер, 1 листопада, Анатолій Матвієнко в кулуарах ВР підтвердив, що збирається передати храм Успіння Пресвятої Богородиці, зазначений у його е-декларації, місту Бершадь (Бирлівка – практично частина Бершаді).

"Я хочу передати його громаді міста Бершадь як цінність, яка має архітектурну перспективу. Щоб передати, треба його оформити, відвести землю, передавати документи. Я це оформив і зареєстрував у минулому році. Тому в реєстрі воно є. Зараз завершується процедура передачі. В п’ятницю (4 листопада) буде сесія, я сподіваюся, воно перейде у власність громади, я там народився, це моє бажання", – розповів депутат.

На запитання, скільки коштує будівля, він відповів: "Це безцінне. Цей камінь я просив у Криму, це нестандартний камінь. Ціна, я думаю, десь півмільйона, 500 тис. грн десь в сумі".

У коментарі вінницькому "33 каналу" Матвієнко зявляв: "Я вірю сьогоднішньому священику та наміснику храму отцю Олегу, нічого не маю проти владики, пояснив їм свої застереження. Хай служать, нікого не вижену. Я сам приїду на сесію й скажу, щоб передали у користування храм УПЦ Московського патріархату, адже вони освячували її та докладали туди зусиль".

"Новинарня" наразі не змогла підтвердити інформацію про передачу храму Матвієнка Московському патріархату в самого депутата чи в його помічників.

У свою чергу релігійну ситуацію в Бершаді для "Новинарні" прокоментував отець Ігор Сіранчук, секретар Вінницької єпархії УПЦ Київського патріархату.

За його словами, в Бершадському районі лише чотири храми УПЦ КП, тоді як Московського патріархату – "до тридцяти".

Отець Ігор каже, що "Матвієнко нібито й передає храм, але з такою умовою, що ним має користуватися Московський патріархат до створення Єдиної помісної церкви".

"Це трошки так, знаєте… Якщо передавати храми Московському патріархату, то ми можемо й не дочекатися створення Єдиної помісної церкви", – зазначив отець Ігор Сіранчук.

При цьому, за даними Сіранчука, Бершадська міська рада (більшість її депутатів) схильна до того, аби храм було передано УПЦ Київського патріархату.

"Тут виходить парадокс – якщо він (Матвієнко) передає храм міській раді, то вона й має право храмом розпоряджатися. А ставити якісь умови міськраді – хіба це відповідно до закону?” – сказав у коментарі отець Ігор, висловивши здивування, чому з такими умовами депутат Матвієнко не передав храм у користування УПЦ МП напряму.

Також о. Ігор зазначив: "Наскільки мені відомо, співпраці його (Анатолія Матвієнка) з Київським патріархатом немає… Були якісь спроби, але це було давно, може, 2010-2011 рік".

Крім того, секретар єпархії КП висловив думку, якщо храм буде передано Московському патріархату з умовою, щоб ним користувалися громади різних конфесій, УПЦ МП не дозволить це робити вірянам Київської патріархії.

Як відомо, в 1989–1991 роках Анатолій Матвієнко був першим секретарем ЦК комсомолу України, членом ЦК КПУ. Також він входив до керівних органів партій "Трудовий конгрес України", НДП, "Собор".

Очолював Вінницьку обласну держадміністрацію (1996–1998), був головою Ради міністрів Криму (2005).

Народний депутат І, ІІІ-VI скликань та нинішнього, VIII скликання, тобто майже безперервно з 1991 року був держслужбовцем. Вважається куратором Прикарпаття від БПП, впливає на кадрові призначення в області. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: