fbpx

Нас чують лише ті, кого це стосується, – підсумки першого дня Національного форуму з дитячої паліативної допомоги

Суспільство 20:03, 15.12, 2015

В Івано-Франківську проходить Перший Національний форум з дитячої паліативної допомоги, який має на меті започаткувати створення ефективної системи дитячої паліативної допомоги в Україні.

Форум зібрав понад 70 експертів, лікарів та волонтерів дитячого паліативного руху.

Леся Брацюнь, асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика, розповіла, що в Україні є чимало проблем, що стосуються паліативної допомоги. Найприкріше, що паліативними хворими не займається держава, а допомагають їм в основному волонтерські організації. Немає нормативно-правової бази, яка би допомогла врегулювати роботу медиків з хворими раком. В Україні налічується близько 17,5 тисяч дітей, які потребують паліативної допомоги, однак відсутня дитяча форма знеболювальних препаратів. У лікарні можуть забезпечити лише 5% пацієнтів стаціонарними місцями, 95% хворих змушені боротися з недугою вдома. Батьки хворих дітей зі смертельним діагнозом також потребують психологічної допомоги.

На переконання Лесі Брацюнь, найгірше, що як сама хвороба, так і процес надання паліативної допомоги часто викликає у суспільстві страх, причиною якому є звичайна необізнаність. У цьому її підтримала учасниця форуму директорка Білоруського дитячого хоспісу Анна Горчакова.

"Нас чують лише ті, кого це стосується, і тоді, коли це стосується. Не потрібно чекати, поки втратиш дитину, чи батька, чи маму, щоб зрозуміти, чому потрібен паліатив. Це та сходинка духовного розвитку, яка характеризуватиме нас як культурне суспільство", – зазначила Анна Горчакова.

Одна із засновників паліативного руху в Україні, голова БФ "Мати Тереза", спеціаліст з паліативної допомоги Івано-Франківської області Людмила Андріїшин допомагає невиліковно хворим вже 19 років. Зараз триває робота над облаштуванням виїзного консультативного відділення з надання паліативної допомоги. Вже вдалося зібрати майже 350 тисяч гривень. Значна частина з цієї суми вже пішла на ремонт. Потрібно ще придбати обладнання.

Читати також: Завідувач паліативного центру та капелан закликають франківців бути милосердними і дозволити відкриття відділення: Заява 

А кошти вдалося зібрати завдяки славнозвісній виставі "Оскар і Рожева Пані". Ініціаторка проекту Ірма Вітовська розповіла, що цей проект покликаний привернути увагу суспільства до проблеми дітей, які хворі раком. У виставі задіяні діти. А головний юний герой "проживає" на сцені останні 10 днів свого персонажа. Ірма відзначає, що

"Проект вийшов іміджевим для країни. Ми не лише зробили хорошу річ (у тому сенсі, що ми виносимо у суспільство ту жахливу ситуацію, що склалася в Україні), а й вона стала резонансною. До нас акредитувалися на другу прем’єру 12 посольств. З цим проектом ми виступатимемо в Бельгії, Франції",  розповіла Ірма Вітовська.

Вона додала, що ця вистава несподівано дала Україні культурний ривок, а також її учасники спільними зусиллями проводять соціальну, благодійну та інформаційну роботу, чим мала би займатися держава.

Запрошена гостя Міжнародного форуму виконавча директорка ICPCN (Міжнародної мережі дитячої паліативної допомоги) Джоан Марстон зазначила, що організація, яку вона представляє, допомагатиме усіма можливими засобами.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: