fbpx

NASA: На Марсі виявлено сліди життя

Суспільство 21:58, 17.12, 2014

Марсоходу Curlosity вдалося виявити сліди органічних елементів у ґрунті та періодичний викид метану в атмосферу Марсу.

Американський марсохід Curlosity виявив вкрай важливі для вчених докази того, що на Марсі могло існувати життя. За словами вчених, виявлені органічні молекули в пробі ґрунту і викиди метану в сукупності можуть свідчити про присутність раніше життя на Марсі, передає dt.ua.

Вчені поки повністю не впевнені в цьому, оскільки органічні частинки могли бути занесені на Марс падаючими метеоритами. Але наявність метану додає впевненості вченим в їх припущенні про життя на планеті. У 95% випадків виявлення метану говорить про мікроорганізми, які виробляють метан.

Марсохід зараз знаходиться в районі марсіанського кратера Гейл на самому екваторі планети. Раніше дослідники переконалися в тому, що на поверхні Марса існували озера, і висловили припущення, що атмосфера планети могла підтримувати плюсову температуру.

На Марсі Ciriosity знаходиться вже 2,5 роки. За цей час марсохід провів детальні геологічні та геохімічні дослідження, вивчив атмосферу та клімат планети. На цей час завдання у марсохода – знайти воду або сліди її присутності.

У NASA провели пробний політ космічного корабля Orion, який вже через сім років зможе доставити на Марс шість астронавтів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: