fbpx

Насалик хоче створити в Івано-Франківську Пантеон національних героїв

Суспільство 22:39, 12.10, 2015

Ігор Насалик пропонує перепоховати в Івано-Франківську героїв визвольної боротьби України, які померли чи загинули за кордоном, та створити в місті пантеон національної пам’яті.

Про це кандидат на посаду міського голови розказав сьогодні на прес-конференції.  

Зокрема, Ігор Насалик розповів, що роботу з перепоховання Євгена Коновальця, першого голови ОУН, вже розпочато. У 1938 році Коновальця було поховано в Роттердамі, де він був вбитий агентами радянських спецслужб.

"Ми вже отримали відповідь Міністерства іноземних справ та нашого посольства в Нідерландах про те, що вони готові сприяти перепохованню Євгена Михайловича Коновальця в Україні. Ми також розпочали підготовку до урочистого відзначення 125 років з дня народження Коновальця наступного року − в п’ятницю була зареєстрована відповідна постанова у Верховній Раді.

Це перші кроки, які ми зробили, і я би хотів, щоби перепоховання проходило саме в Івано-Франківську. Проведена велика робота для того, щоби ми і Пилипа Орлика, який знаходиться в Румунії, перепоховали, і Івана Мазепу. Мало хто знає, що Петро Дорошенко похований у Московський області. І Павло Скоропадський, і Володимир Винниченко, навіть Нестор Махно – всі вони мають бути поховані у рідній землі. Тому я пропоную, щоб ми в місті зробили робочу комісію з активу, з істориків, культурних діячів і розпочали роботу. Хто не пам’ятає історії, той не має майбутнього", − зазначив Ігор Насалик.

Ігор Насалик є претендентом на посаду міського голови Івано-Франківська від Блоку Петра Порошенка "Солідарність". За даними соціологічного опитування компанії "ЮСС", Насалик є фаворитом перегонів – за нього готові проголосувати 23,5% виборців міста.

На правах реклами

 
 


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: