fbpx

Насалик розказав, як міський бюджет може забезпечити безоплатну медицину

Суспільство 12:37, 01.10, 2015

Безоплатна медицина для всіх мешканців Івано-Франківська може бути повністю забезпечена в два етапи до 2017 року коштом міського бюджету.

Про це кандидат на посаду міського голови Ігор Насалик заявив на зустрічі із мешканцями міста, відповідаючи на питання про те, чому Президент Порошенко нещодавно назвав безоплатну медицину політичним міфом.

"Президент говорив, що за медичні послуги хтось має платити, і держава сама з цим не впорається. Ми це чудово розуміємо – тому й говоримо, що за лікування мешканців платить громада міста. Якими коштами? Коштом податків. Це абсолютно зрозуміла, прозора і, головне, справедлива система. Бо куди мають йти ці гроші, як не на допомогу тим громадянам, які цього потребують? Це їхні кошти, які повертаються у вигляді діагностики, препаратів та лікування. І жодних додаткових оплат від громадян більше не буде – ніяких "благодійних внесків" у фонди лікарень", – розказав Насалик.

За словами Насалика, система фінансування медичних послуг за рахунок міського бюджету була реалізована в Калуші під час його роботи мером міста. Він зазначив, що аналогічна система може запрацювати в Івано-Франківську до 1 січня 2016 року для пенсіонерів і до 1 січня 2017 року – для всіх інших категорій громадян.

Насалик також нагадав, як під час візиту до Калуської центральної лікарні минулого року Петро Порошенко заявив: "Я приїхав вас вчити жити по-новому. Але подивився, що у вас є. Це у вас треба вчитися, як жити по-новому".

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: