fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Насалик засудив тих депутатів, які не проголосували за його законопроект про збільшення місцевих бюджетів

Насалик засудив тих депутатів, які не проголосували за його законопроект про збільшення місцевих бюджетів

Політика 14:35, 04.11, 2015

Верховна Рада провалила голосування за законопроект 2388а, який мав скасувати можливість торговців нафтопродуктами не платити акцизи з роздрібного продажу до місцевих бюджетів.

Авторами проекту є нардепи Ігор Насалик та Ніна Южаніна.

Ігор Насалик, який також є кандидатом на посаду мера Івано-Франківська, під час брифінгу у Верховній Раді засудив дії депутатів, через яких проект не набрав достатньої кількості голосів.

"Ці гроші місцеві бюджети мали би витрачати на школи, дитячі садки, благоустрій міст. Та вчорашнє рішення Верховної Ради позбавило міста додаткового фінансування", − заявив Насалик.

Народний депутат Тетяна Чорновол також висловила обурення тим, що Верховна Рада не ухвалила цей закон, і заявила, що буде наполягати на прийнятті цих змін до Податкового кодексу.

Чорновол пояснила, що чинна редакція Податкового кодексу має розмите формулювання нововведеного акцизу, чим було створене поле для корупційних схем.

"Оператори ринку знайшли в законі "шпарину" і вирішили, що під оподаткування підпадає лише продаж фізичним особам для кінцевого споживання, а продаж нафтопродуктів через АЗС для бізнесу почали трактувати як продаж для комерційного споживання, на який можна не платити акциз. Причому оператори ринку почали штучно створювати "продаж для бізнесу". Коли водій на АЗС розрахувався "карткою", це проходило в бухгалтерії як "роздрібний продаж", а коли готівкою, на АЗС "обнулювали" касу та оформлювали пальне як продане для "бізнесу" без сплати акцизу", − розповіла Чорновол. 

Вона також уточнила, які втрати несуть місцеві бюджети через несплату акцизу.

"Особливо грішать з мінімізацією сплати "акцизу з роздрібних продаж" на заправках Коломойського, Ставицького, покійного Єрємєєва. В тінь йде приблизно 30-40% всього податку! А це означає, що якщо в 2015 році місцеві бюджети від нововведеного акцизного податку з роздрібних продаж нафтопродуктів мали отримати близько 4,9 млрд грн, то отримують на 2 млрд менше", − написала Чорновол у своєму блозі на "Українській правді"

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: