fbpx

Наталія Гасюк: Музеї Прикарпаття є вагомою складовою туристичної інфраструктури

Суспільство 19:33, 04.07, 2014

Під керівництвом заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Сергія Адамовича відбулася нарада з питань розвитку музейної справи в Івано-Франківській області.

Під час заходу присутні поділилися думками щодо популяризації музейних закладів Прикарпаття, оскільки сьогодні в Європі великим попитом користуються культурно-просвітницькі послуги, які надаються класичними установами, як-от: музеї, художні галереї, театри тощо. Про це розповіли КУРСу у відділі прес-служби Івано-Франківської ОДА.

"Музеї перетворюються на важливі осередки освіти і навчання, оскільки саме вони забезпечують доступ до національної культурної та природної спадщини людям різного фаху та віку. Вагомість цієї ролі базується на спроможності музеїв надавати громадськості інтерактивну, предметну та ідейну платформи для глибшого пізнання своєї етнічної ідентичності, нації та всього світу",  зазначив Сергій Адамович.

Як зазначила директор департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури облдержадміністрації Наталія Гасюк, заклади культури та мистецтв виступають вагомою складовою туристичної інфраструктури.

"У нас в області є музеї світового рівня, які мають значний вплив на формування туристичної привабливості Прикарпаття. В Івано-Франківську повинні надаватися екскурсійні послуги, які є невід'ємною складовою комерційного туристичного продукту й глобальної індустрії туризму», – підкреслила Наталія Гасюк.

На думку начальника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимира Федорака, першим кроком на шляху популяризації музеїв є боротьба за відвідувача. Багато хто хоче самостійно ознайомитися з експозиціями і виставками, попередньо дізнавшись про нього з відповідних джерел. У зв’язку з цим потрібно працювати над інформаційною політикою, залучаючи засоби масової інформації. В свою чергу музейні співробітники повинні знайти контакт із відвідувачем та звернути увагу на методику проведення екскурсій. Сучасний музей повинен бути забезпеченим каталогами, афішами, репродукціями, мати сувенірні крамнички, а також широко анонсувати змінні експозиції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: