fbpx

Національний природний парк "Верховинський" розширить територію

Суспільство 11:28, 22.02, 2016

В селі Зелене на Верховинщині відбувся схід селян, на якому розглядалося питання щодо розширення природно-заповідної території.

Директор НПП "Верховинський" Михайло Нечай  ознайомив присутніх з проведенням природоохоронного проекту "Збереження Карпатських пралісів", що здійснюється з ініціативи Українського товариства охорони птахів, за підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина). Він наголосив, що збереження Карпатських пралісів і старовікових лісів відіграє важливу роль у забезпеченні стабільності природних комплексів Українських Карпат як стійких лісових екосистем, які не зазнали значного антропогенного впливу. Особливо у наш час, коли Карпатські ліси втрачають природну стійкість під впливом глобальних змін клімату та надмірної експлуатації, що в свою чергу призводить до зростання в регіоні загроз руйнівних стихійних лих у вигляді повеней, зсувів ґрунту і засух, повідомляє прес-служба парку.

В проекті залучені дев’ять національних природних парків: Карпатський, "Верховинський", "Черемоський", "Вижницький", "Сколівські Бескиди", "Гуцульщина", "Синевір", "Ужанський" і "Зачарований край". Науково-дослідні установи та вищі навчальні заклади: Український науково-дослідний інститут гірського лісництва ім. П. С. Пастернака, Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, Чернівецький краєзнавчий музей; Інститут ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України, Ужгородський національний університет, Львівський національний університет ім. Івана Франка.

"Збереження Карпатських пралісів та старовікових лісів шляхом розширення території національного природного парку "Верховинський"    стимулюватиме розвиток туристично-рекреаційного потенціалу, покращить соціально-економічну ситуацію, допоможе збереженню водного ресурсу та зменшить імовірність екологічних лих", – відзначив Нечай.

Учасники зустрічі підтримали пропозицію щодо розширення території НПП "Верховинський" для збереження Карпатських пралісів та старовікових лісів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: