fbpx

Науковці вивчають історію давнього Галича

Культура 18:31, 04.11, 2014

У Галичі відбулася міжнародна наукова конференція "Галич і Галицька земля", яку підготували і провели співробітники Національного заповідника "Давній Галич".

Захід присвятили 20-річчю створення установи. На запрошення галичан відгукнулись науковці з Києва, Львова, Івано-Франківська, Чернівців, Кам’янця-Подільського, повідомляє КУРС з посиланням на Івано-Франківську ОДА.
 

У пленарному засіданні конференції цікаві доповіді виголосили Леонтій Войтович, доктор історичних наук, завідувач кафедри історії середніх віків та візантиністики Львівського національного університету ім. І. Франка, старший науковий співробітник відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України ("Останній злет Галицького князівства"), Олександр Головко, доктор історичних наук, академік Академії наук вищої школи України ("Новгород і Галич в другій половині другого десятиліття ХІІІ ст.: про хронологію і обставини набуття влади в Прикарпатті князем Мстиславом Мстиславичем Удатним"), Олександр Ситник, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України ("Палеотичні стоянки в Галичі – питання хронології та методики дослідження"), Юрій Лукомський, кандидат архітектури, науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України ("Літописна церква Пресвятої Богородиці в Холмі: результати українсько-польських досліджень 2013–2014 рр.").

У роботі конференції взяв участь заступник голови облдержадміністрації Сергій Адамович.

За результатами роботи конференції прийнято резолюцію, у якій наголошується на важливості досліджень давнього Галича, залученні якнайширшого кола науковців з різних галузей науки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: