fbpx

Найвідоміший грибник України дав поради аматорам, як збирати гриби у Карпатах. ВІДЕО

Суспільство 18:30, 23.09, 2018

Найвідоміший грибник України Юрій Соломченко поділився з колегами-любителями, як і де шукати гриби в Карпатах так, щоби знайти.

Косівський підприємець і знаний на всю Україну грибник Юрій Соломченко розповів, що найпізніший білий знаходив у Карпатах в січні – кілька днів по Різдву. Для нього не рекорд зібрати за сезон 2 тонни білих грибів. З них, додає він, виходить в середньому 180-200 кг сушених. 

Сам грибник ходить відомими йому місцями – грибовиськами, де постійно ростуть білі.

КУРС писав, що Юрій Соломченко довів існування “грибного раю”. ФОТО, ВІДЕО

За роки взаємодії з грибами і грибницею Юрій Соломченко вивчив, що треба враховувати і на що саме слід звертати увагу тоді, коли вперше заходиш у ліс на схилі гори. 

У розмові на КУРСі відомий грибник дав підказки грибникам-аматорам, де і як збирати гриби в Карпатах. 

“Якщо червень місяць і ви вийшли по гриби, й перед вами пагорб, то знайте, що треба йти до сонця, – пояснює Юрій Соломченко. – Де немає прямого сонячного проміння йти не варто, бо все тільки “розкочегарюється”. 

Треба думати, як грибниця, – де їй на горбі комфортно, там вона кидає гриби, зазначає Соломченко. За його словами, спочатку треба обійти гору повністю, подивитися, де гриби трапляютиься. Ці місця слід запамятати – це межі грибниці, і потім ретельно обійти всі. 

“Шукаєш, де гриб родить. Потім укладаєш собі умовну границю грибниці – дивишся, може який гриб за смереку скочив. Якщо літо і дуже спекотно, то гриби будуть в тіньку ховатися”, – розказує косівчанин.

Серед порад і така, щоб орієнтуватися на машини інших грибників  і далеко від них не відходити. 

“Йдеш, дивишся – стоїть 5 машин. Якщо це 6 година ранку, ага, значить вони вже всі ще затемно погнали вперед і вверх на горб. Значить ти лишаєшся тут, внизу, і все прочісуєш”, – нагадує ази Соломченко.

В будь-якому разі, каже він, коли збираєш гриби – не ходиш просто так, а думаєш. 

Повну розмову в прямому ефірі на сторінці КУРС в проекті #ЙОd із найвідомішим грибником України Юрієм Соломченком дивіться тут. Говорили про те, як змінюються Гуцульщина і гуцули сьогодні, про туризм, про захист наших лісів і про “біле золото Карпат” – гриби. 

Нагадаємо, щочетверга на КУРСі – проект #ЙОd.

Це серія розмов з людьми, які мають, що сказати. А добра мудра балачка запускає когнітивні процеси, прокачує мозок і усуває наслідки йододефіциту не гірше, ніж сам 53-й елемент.

Вживайте #ЙОd разом з нами на сторінці КУРСу в трансляції щочетверга о 19:00. Модератор – Олег «Мох» Гнатів (Mox Perkalaba).

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: