fbpx

НАЗК розпочало перевірку щодо депутатки Івано-Франківської міськради, яка голосувала за виділення землі своїй фірмі

Суспільство 15:02, 28.06, 2018

Олександра Федорук, депутатка Івано-Франківської міськради від "Об’єднання "Самопоміч", на сесії 15 лютого цього року проголосувала за надання дозволу щодо складання проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ТОВ "ЮТІМ". Це реальний конфлікт інтересів, оскільки депутатка є засновницею фірми.

15 лютого 2018 року під час розгляду питання порядку денного №53 "Про розгляд клопотань фізичних і юридичних осіб із земельних питань" Федорук не заявила про наявний у неї конфлікт інтересів. Справа в тому, що у рішенні, в тому числі, йшла мова про надання дозволу на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Серед підприємств, яким надали такі дозволи, було і ТОВ "ЮТІМ", у засновниках якого є Олександра Федорук.

НАЗК розпочало перевірку щодо депутатки Івано-Франківської міськради, яка голосувала за виділення землі своїй фірмі 1
Підприємство отримало дозвіл на відведення земельної ділянки площео 0,0599 га на вул. Короля Данила, 11-а. Вид використання цієї земельної ділянки, згідно з рішенням сесії – "для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення". Рішення було підтримано Івано-Франківською міською радою – за нього проголосували 26 депутатів, в тому числі і Олександра Федорук. У протоколі сесії не вказано, що депутатка заявляла про конфлікт інтересів. А в протоколі поіменного голосування зазначено, що депутатака проголосувала "За" таке рішення.

НАЗК розпочало перевірку щодо депутатки Івано-Франківської міськради, яка голосувала за виділення землі своїй фірмі 2

НАЗК розпочало перевірку щодо депутатки Івано-Франківської міськради, яка голосувала за виділення землі своїй фірмі 3

Відовідно до статті 59-1 Закону України "Про місцеве самоврядування" депутат, що виявив у себе реальний конфлікт інтересів при розгляді певного питання, повинен до голосування за це питання зробити публічну заяву про наявність у нього конфлікту інтересів. Олександра Федорук цього не зробила.

За фактом можливого конфлікту інтересів у депутатки Олександри Федорук НАЗК розпочало перевірку. Про це у четвер на прес-конференції заявили представники кампанії "Атестація депутатів місцевих рад" у Івано-Франківську Віталій Світлик та Михайло Джогола, які здійснюють моніторинг діяльності депутатів Івано-Франківської міськради на предмет запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

“Протягом 8 місяців ми детально ретельно стежимо за діяльністю наших депутатів, – зазначив Віталій Світлик. – Під час останніх 4 сесій депутати Івано-Франківської міськради 12 разів заявляли про конфлікт інтересів і не брали участі у голосуванні. Ми і надалі будемо стежити за їхньою діяльністю".

Михайло Джогола наголосив, що при наявності конфлікту інтересів депутат, відповідно до  законодавства, повинен оголосити про це на сесії, не брати участі у голосуванні і переконатись, що відмітка про його конфлікт інтересів була внесена у протокол сесії.

"У випадку із Олександрою Федорук – заяви про конфлікт інтересів не було. Більше того – вона проголосувала "за” рішення, вигідне її фірмі. Отже, порушила закон, – коментує Михайло Джогола. – Ми надіслали заяви в НАЗК і Нацполіцію. Вчора отримали відповідь про те, що НАЗК розпочала перевірку".

У разу доведення факту наявності конфлікту інтересів у Олександри Федорук їй загрожує адміністративна відповідальність.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: