fbpx

НБУ покарає банки, які не скасували штрафні санкції за кредитами в зоні АТО

Економіка 15:31, 28.10, 2014

Національний банк України має намір застосовувати заходи впливу до банків, які не скасували штрафні санкції за кредитами громадян і бізнесу в зоні проведення антитерористичної операції.

Про це йдеться в листі НБУ комерційним банкам від 27 жовтня №18-112/62138, текстом якого володіє УНІАН.

Нацбанк нагадує, що банки зобов'язані у період проведення антитерористичної операції скасувати штрафні санкції за кредитами громадянам України, які проживають або переселилися з населених пунктів у зоні АТО, а також юридичним особам та підприємцям в зоні АТО.

"Національний банк України наголошує на необхідності суворого і неухильного дотримання банками положень Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" і повідомляє, що невиконання законних вимог є підставою для застосування для порушників адекватних заходів впливу", – сказано в листі.

Регулятор наголошує, що підвищення довіри до банківської системи є першочерговим завданням, виконання якого в сучасних умовах багато в чому залежить від свідомої громадянської позиції керівників банків.

Раніше повідомлялося, що банкіри пропонують викупити проблемні кредити у Криму і на Донбасі.

Як повідомляв УНІАН, 15 жовтня набув чинності Закон України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", згідно з яким на час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості за зобов'язаннями за кредитними договорами та договорами позики від 14 квітня 2014 року громадянам України, які зареєстровані і проживають або переселилися з 14 квітня з населених пунктів, де проводилася антитерористична операція, а також юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, які здійснюють (здійснювали) свою господарську діяльність на території таких населених пунктів.
Детальніше читайте на УНІАН:http://economics.unian.ua/finance/1002049-nbu-pokarae-banki-yaki-ne-skasuvali-shtrafni-sanktsiji-za-kreditami-v-zoni-ato.html

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: