fbpx

Не більш як три "американо" в день: як пити каву, щоби не псувати нерви

Стиль життя 21:14, 23.05, 2018

Коли потрібен заряд бадьорості та енергії, кава – перше, що спадає на думку. Але для отримання позитивного ефекту від цього напою варто слідкувати за кількістю та часом споживання.

Європейське відомство з безпеки харчових продуктів (European Food Safety Authority) в 2015 році офіційно рекомендувало споживати не більш як 400 мг кофеїну на день і не перевищувати дозу 200 мг за один раз. В одному американо  154 мг кофеїну, а в одному еспресо – 77 мг. 

До того ж науковці зазначають, що додавання до кави великої кількості вершків та цукру збільшує калорійність та жирність напою, що зменшує його користь в рази.

Втім, універсальної поради бути не може. Кожна людина має власну чутливість до кофеїну – хтось його знешкоджує швидко, і на них "кава не діє", а хтось – дуже повільно. Крім цього, є генетична схильність відчувати тривожність через споживання кофеїну. У деяких людей від кави може боліти шлунок, а затяті кавомани розвинули нечутливість до дії кофеїну.

"Ви маєте спиратись передусім на свої відчуття від кави – якщо вам від неї зле чи виникла залежність, слід обмежити її споживання до того рівня, на якому вам добре", – рекомендує відомий блогер, біолог Дарія Прокоп’юк.

Не варто пити каву взагалі або не перевищувати дозу понад 1-2 чашки на день, якщо після неї відчутно пришвидшується серцебиття, пітніють долоні, виникає біль у шлунку чи печінці, погіршується сон та виникає відчуття тривожності. Такі ж симптоми можуть спостерігатися в будь-кого в разі надмірного споживання кави.

Вагітним жінкам, літнім людям, особам з гіпертонією, проблемами шлунково-кишкового тракту та порушеннями сну, в стані сильного стресу слід обмежити вживання кави також.

Якщо ви припинили пити каву, ви можете відчувати головний біль, втому та стати дратівливими, зазначає МОЗ. Так відбувається тому, що мозок надто звик до кави і став схильним більше до гальмування, ніж до збудження.

Кофеїн діє як стимулятор нервової системи. Він блокує аденозинові рецептори, які гальмують збудження по мірі того, як ми втомлюємось. Є кава – збудженню нервової системи ніщо не заважає. Але що більше ми призвичаюємось до кави, то більше маємо аденозинових рецепторів, діяльність яких робить нас сонливими. І то важче їх всі заблокувати кофеїном – кава "не діє".

Проте неприємні постефекти зникають через певний час після відмови від кави.

Якщо потрібно працювати всю ніч, то спробуйте випити кави й одразу подрімати 15-20 хвилин. Відпочинок зменшить кількість аденозинових рецепторів в мозку, і каві буде простіше вас збадьорити, не завдавши шкоди, стверджують медики. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: