fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • "Не буде донецьких у Франківську!" – активісти вимагають звільнити з митниці чиновників, призначених без конкурсу

"Не буде донецьких у Франківську!" – активісти вимагають звільнити з митниці чиновників, призначених без конкурсу

Політика 11:53, 02.06, 2016

Франківські активісти вимагають звільнення "донецьких" заступників начальника митниці, призначених з порушеннями і без люстрації.

Вранці, 2 червня, майже двісті небайдужих мешканців Прикарпаття прийшли до Івано-Франківської митниці ДФС. Активісти, учасники Євромайдану та АТО, члени різних громадських організацій (зокрема  "Правого сектору") вимагали одного – відставки "донецьких" заступників начальника митниці, яких без конкурсу і "заднім числом" призначили кілька днів тому, повідомляє Стик.

Михайла Закалінського, першого заступника начальника Івано-Франківської митниці ДФС, на робочому місці не виявилося. Тож невелика група активістів зайшла у кабінет Володимира Козюберди, заступника начальника обласної митниці та начальника відділу боротьби з митними правопорушеннями. Вони розповіли чиновнику про обурення громади та висунули вимогу написати заяву на звільнення і відправитися назад на Донбас самостійно. В іншому ж випадку чоловіки у камуфляжах пообіцяли "допомогти" новопризначеному митнику це зробити.

Володимир Козюберда відмовився писати заяву на звільнення. Після цього активісти та учасники АТО взяли чиновника під руки, вивели з кабінету та посадили у мікроавтобус із написом "На Донбас". Втім, спершу його повезли в прокуратуру, обґрунтувавши це тим, що митника призначили на посаду з порушенням  без конкурсу, і з цим повинен розібратися обласний прокурор.

"На посади призначили чужих людей, без конкурсу. Чому Франківськ заслужив саме "донецьких"? Ми попереджали, що громадськість не дасть порушувати закон. Чиновник, зокрема, зобов'язаний вільно володіти українською мовою. А перший заступник нею не володіє. Мені сумно, що в Києві знову наступають на ті ж самі граблі  хоча, знаєте, навіть Янукович не ризикував на Франківськ кидати "донецьких", бо розумів, що з цього може вийти. Тому я б хотів звернутися до Романа Насірова та сказати йому, що не потрібно так робити. Нас чекають реформи, і я сподіваюсь, що вони відбудуться. Але з такими призначеннями їх точно не буде",  прокоментував ситуацію громадський активіст Роман Островський.

У прокуратурі активісти зустріли голову Івано-Франківської облдержадміністрації Олега Гончарука. Губернатор ознайомився з ситуацією, став на сторону громади та пообіцяв на наступному тижні у Києві порушити питання про усунення донецьких митників з посад в Івано-Франківську.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: