fbpx

Не маємо права мовчати: бурштинці вимагають реконструкції фільтрів на Бурштинській ТЕС

Суспільство 14:30, 12.03, 2018

Обласна рада повинна профінансувати заміну фільтрів на Бурштинській ТЕС. Першим кроком має стати придбання хоча б одного фільтра. Його вартість 140 мільйонів гривень. Половину з цих коштів бурштинці проситимуть з екологічного фонду обласного бюджету.

Про такі наміри громада міста разом із депутатським корпусом, серед яких і депутати фракції "ВОЛЯ" партії "РУХ НОВИХ СИЛ", оголосили під час загальноміських зборів, які відбулися у Бурштині. 

Звернення з вимогою покращити екологічну ситуацію в місті та виділити кошти на оновлення обладнання на Бурштинській ТЕС адресуватимуть до Міністерства екології, Міністерства енергетики та Управління екології Івано-Франківської ОДА.

"ТЕС сплачує екологічний податок. Цього року він перевищив 300 мільйонів гривень. Натомість Бурштин з цих коштів отримав лише 700 тисяч. Тоді як до обласного бюджету спрямували 55% від цієї суми. Ми хочемо, аби обласна рада дала більше грошей. З них місто зможе співфінансувати встановлення нових фільтрів на Бурштинській ТЕС", –переконаний депутат міської ради від фракції "ВОЛЯ" Ігор Дулик.

Бурштинці розповідають, з кожним роком екологічна ситуація у місті стає все критичнішою. Почастішали випадки онкозахворювань та алергій. 

"Ми вже дуже давно не бачили білого снігу чи прозорого дощу. В нас опади постійно сірого забарвлення. Однак ми не вимагаємо закрити ТЕС. Ми хочемо, аби на реконструкцію електростанції виділили гроші. І наслідки її діяльності стали для нас хоч трохи безпечнішими", – розповідає бурштинець, учасник АТО Руслан Івасів.  

Під час зустрічі усі охочі бурштинці змогли записатися до ініціативної групи, яка буде контролювати питання дотримання екологічної безпеки в місті.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: