fbpx

"Не пробачу жодного кубометра": головний лісничий області пообіцяв карати лісників за самовільні рубки

Суспільство 19:15, 05.08, 2017

4 серпня в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулась нарада з головними лісничими, начальниками відділів лісового господарства та головними мисливознавцями лісогосподарських підприємств.

Під час наради з працівниками лісгоспів було проведено аналіз заготівлі деревини і способи рубок, зроблено аналіз обсягів заготівлі деревини у зрізі різних видів рубок та проведено аналіз відновлення лісів, іформує прес-служба управління.

Станом на 1 липня практично в усіх лісгоспах зменшились об’єми суцільних рубок.

Управлінням прийняте рішення про зупинку виписки суцільних рубок. Під час наради керівництво актуалізувало на переході з суцільних видів рубки на вибіркові.

"Ми маємо зупинити цю лавину суцільних рубок, і ми зробили це. Відсьогодні ми забороняємо виписку суцільних рубок, окрім рубок головного користування, тобто рубок спілого лісу", – переконує начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Осташук.

У 2016 році суцільними рубками було пройдено 3400 гектарів. Натомість у 2017 цей показник становитиме 2400 га (що на тисячу гектарів менше завдяки переходу на вибіркові способи рубання).

В свою чергу у 2017 році суцільні санітарні рубки зменшать з 236 тис. куб. м (показник 2016 року) до 49 тис. куб. м, більша частина з яких становитиме залишок минулорічних нерозроблених суцільних санітарних рубок.

Окрім цього, на нараді начальник управління Руслан Осташук дав доручення працівникам лісгоспів раз на квартал затверджувати плани перевірок користувачів мисливських угідь, актуалізував на потребі жорсткого контролю над вирубками бука та дуба та наголосив на необхідності підняття показників з виходу ділової деревини.

Наприкінці наради зачепили питання самовільних рубок, що здійснюються невстановленими особами.

"За самовільні рубки відповідатимете особисто ви. В інших областях показник самовільних рубок значно менший. Я не пробачу жодного кубометра самовільних рубок, які відбулись через те, що ви не простежили. Відновіть рейдово-наглядові групи "Оса». З часом при управлінні створимо своєрідну наглядову поліцію", – підсумовує Осташук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: